zamknij
Czy warto zapisać się na studia online?

Czy warto zapisać się na studia online?

0udostępnień

Polscy studenci coraz bardziej skupiają się na pracy. Nic w tym dziwnego – w końcu doświadczenie zawodowe to dla współczesnego pracodawcy największy atut. Od kilku lat dużą popularnością cieszą się studia online, które pozwalają połączyć chęć dalszego uczenia się z rozwojem kariery zawodowej. Myślisz o zapisaniu się na nie, ale nie do końca jesteś do tego przekonany? Poniżej dowiesz się, dlaczego studia online to coś dla Ciebie.

Uczysz się kiedy i gdzie chcesz

Studia online, nazywane też e-learningiem, mają podstawową zaletę – możesz uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze, bez konieczności spędzania wielu godzin na uczelni. Jak to możliwe? Wszystko dzięki specjalnie przygotowanej do tego platformie, na której umieszczane są wszystkie potrzebne Ci materiały. Pracujesz w weekendu lub do bardzo późnych godzin nocnych? Zapisując się na studia przez internet, otrzymujesz dostęp do platformy, dzięki czemu możesz korzystać z zamieszczonych na niej treści kiedy tylko masz na to ochotę. Potrzebujesz jedynie połączenia z siecią oraz urządzenia, na którym je odtworzysz – smartfona, tableta, laptopa itp.

Nie musisz wydawać na dojazdy

kariera
Fot. Fotolia.com

Czy wszystkie zajęcia na studiach e-learningowych odbywają się zdalnie? W dużej mierze zależy to od typu studiów oraz uczelni. Na przykład w http://www.zpsb.pl na studiach I stopnia, samodzielnie realizujesz 60 proc materiału. W przypadku studiów podyplomowych jest to już 100 proc. To bardzo duży plus, bo nie dość, że oszczędzasz wspomniany już czas, to jeszcze nie musisz wydawać sporych kwot na dojazdy. Mieszkasz daleko od uczelni, którą wybrałeś? Tym bardziej to rozwiązanie dla Ciebie – oprócz oszczędności na dojazdach, nie będziesz musiał też tracić środków na noclegi, obiady w restauracjach czy barach oraz komunikację miejską, która w większych miastach jest bardzo kosztowna. Od jakiegoś czasu przebywasz za granicą? Nie musisz już przyjeżdżać do kraju co drugi tydzień i nadwyrężać swojego budżetu.

Rozwiązanie dla niepełnosprawnych i młodych mam

Wielokrotnie chciałeś zapisać się na studia, ale budynki uczelni nie spełniały wymogów dla osób niepełnosprawnych? Wybierając e-learning nie musisz się o to martwić – uczysz się w wybranym przez siebie miejscu, gdzie otaczają Cię przedmioty niezbędne do codziennego użytku. Do tego, nie musisz też organizować transportu i martwić się o dotarcie na zajęcia na czas – ominą Cię problemy logistyczne.

Dla kogo jeszcze e-learning? Oprócz zapracowanych i niepełnosprawnych powinien on zainteresować też ciężarne lub młode mamy. Dlaczego? Teraz nie muszą one już brać urlopów dziekańskich (ich czas to max. rok!) lub rezygnować z edukacji. Wybierając takie studia, mogą pogodzić studiowanie z życiem rodzinnym i obowiązkami wobec dziecka.

jak zmienić hobby w biznes

Zawody dla kochających modę

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?