zamknij
5 funkcji VoIP, które pozwolą lepiej obsługiwać dzwoniących

5 funkcji VoIP, które pozwolą lepiej obsługiwać dzwoniących

0udostępnień
2 grudnia 2016359Views

Technologia VoIP, choć wspiera działania przedsiębiorców już od dobrych kilku lat, wciąż zaskakuje swoimi funkcjonalnościami. Poniżej zestawienie najważniejszych możliwości VoIP, dzięki którym obsługiwanie dzwoniących odbywa się jeszcze sprawniej i skuteczniej. Miłej lektury!

1. Przekierowanie połączeń – dla usprawnienia obsługi dzwoniących

Ta funkcja VoIP umożliwia przekierowanie osoby dzwoniącej na inny numer. Dzięki temu, do dyspozycji klienta jest więcej pracowników, którzy służą radą i pomocą. Funkcja przekierowania połączeń sprawdza się także w przypadku osób oddelegowanych do pracy terenowej lub realizujących część zadań poza biurem w formie zdalnej. Inną zaletą tej funkcjonalności jest możliwość utajnienia numeru przedsiębiorcy. W sytuacji, gdy właściciel marki nie chce podawać do wiadomości publicznej swojego prywatnego numeru komórkowego a zarazem chce być dostępny dla kontrahentów poza oficjalnymi godzinami pracy, może skorzystać właśnie z opcji przekierowania połączeń. Trzecim argumentem przemawiającym za stosowaniem tej opcji jest wreszcie jej przyjazna forma – użytkownik może samodzielnie skonfigurować przekierowania, jak również przyłączać nowych pracowników.

2. Wirtualny faks – wiadomości od klientów na skrzynce e-mailowej

Zyskał na popularności przede wszystkim z uwagi na prostotę i przejrzystość użytkowania. Wirtualny faks to rozwiązanie stanowiące ukłon w stronę ochrony środowiska, ekologii i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych. Oszczędność papieru, zmniejszenie liczby wyprodukowanych elektrośmieci, jak również oszczędność przestrzeni biurowej – to główne aspekty, które podnoszą miłośnicy tego rozwiązania. W codziennej pracy pomaga Panel Online, który daje nieograniczony dostęp do historii wysłanych i odebranych wiadomości. Ponadto, wirtualny faks może zostać skonfigurowany z innymi funkcjonalnościami telefonii VoIP marki FCN.

3. Warunek – inteligentne kierowanie połączeniami przychodzącymi

Usługa ta polega na automatycznym przekierowaniu numeru. Dzięki

Fot. Fotolia.com

aktywnemu kierowaniu osobami dzwoniącymi, użytkownik może w znaczący sposób zwiększyć efektywność pracy konsultantów i skrócić czas oczekiwania klientów na odpowiedź. Inteligentne kierowanie połączeniami przychodzącymi pozwala usprawnić komunikację w firmie, a także sprawić, że klienci dodzwonią się do danego specjalisty (lekarza, grafika, stomatologa) również poza godzinami jego przyjęć w gabinecie czy biurze.

4. Odtwórz komunikat – jedna informacja dla wszystkich klientów

Usługa ta świetnie sprawdza się w przypadku dużej liczby dzwoniących, kiedy istnieje konieczność przekazania identycznego komunikatu do wielu klientów. Funkcja „Odtwórz komunikat” może też stanowić automatyczną odpowiedź na najczęściej zadawane pytania. Użytkownik ma dwie możliwości do wyboru: może nagrać komunikat samodzielnie lub też skorzystać z syntezatora mowy, który odczyta z nienaganną wymową wiadomość w pięciu najpopularniejszych językach Europy.

5. Nagraj wiadomość – dla infolinii firmowych i nie tylko

Funkcja ta w prosty sposób pozwala na rejestrację rozmowy na linii pracownik – klient, ale również daje możliwość pozostawienia wiadomości dla przedstawiciela firmy. Wiadomości nagrane przez osoby dzwoniące są przesyłane na adres e-mailowy danego pracownika.

Ponadto, dzięki opcji „Nagraj wiadomość” rozpatrywanie reklamacji klientów staje się proste i przejrzyste. Opcja ta jest bardzo ważną, obecnie standardową funkcją w przypadku infolinii prowadzonych przez banki, firmy ubezpieczeniowe, duże sklepy internetowe czy firmy kurierskie.

Szczegółowe informacje dotyczące konfiguracji poszczególnych funkcji można uzyskać za pośrednictwem strony internetowej fcn.pl.

Polki mają naturalne kompetencje do opieki nad starszymi osobami

praca z byłym

Executive coaching i performance coaching. Dla kogo? I dlaczego?