zamknij
Jak wybrać konto bankowe, któremu będziemy mogli zaufać?

Jak wybrać konto bankowe, któremu będziemy mogli zaufać?

0udostępnień
18 listopada 2016338Views

Prawdopodobnie większość z nas zna osobę, która nie ufa instytucjom bankowym oraz jest zwolenniczką trzymania oszczędności „w skarpecie”. Słuchając jej argumentów, moglibyśmy pomyśleć, że jej poczynania są słuszne. Zastanówmy się, czy na pewno mamy czego się obawiać? Dlaczego powinniśmy ufać bankom?

Zastosowanie kont bankowych

Mimo naszych podejrzeń odnośnie bezpieczeństwa banków, często nie potrafimy bez nich funkcjonować. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy liczyć na stały dostęp do naszych finansów, które możemy wypłacić w dowolnym momencie. Dodatkowo mamy możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych, które polegają na płatnościach kartą w sklepie lub dokonywaniu przelewów. Dodatkowo dzięki posiadaniu konta w banku, możemy liczyć na liczne wygody. Mowa tu między innymi o stałych przelewach, dzięki którym unikniemy zaległości w spłacie rat. Jest to szczególnie istotne dla osób, które planują wziąć pożyczkę lub posiadają takową do spłaty. Warto również pamiętać o możliwości uzyskania dodatkowego zarobku w zamian za korzystanie z niektórych usług np. za określoną liczbę przelewów w niektórych akcjach promocyjnych. Kolejną kwestią są produkty powiązane takie jak lokaty lub konta oszczędnościowe. Stanowią one dla nas formę magazynowania oraz pomnażania pieniędzy. Polega to na wpłacaniu sumy pieniędzy do banku, w zamian za określony procent.

Dlaczego warto ufać bankom?

Banki gwarantują nam wypłatę środków dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Jest to instytucja, zapewniająca wypłaty z depozytów zgromadzonych w bankach. W całości gwarantowane są depozyty w wysokości do 10 000 euro. Kwota ta jest niezależna od liczby rachunków posiadanych przez klienta w danym banku. Wypłata środków zostanie nam przekazana po 20 dniach roboczych od momentu zamknięcia banku. Misją BFG jest działanie na rzecz bezpieczeństwa oraz stabilności banków, a co za tym idzie, całej gospodarki. Ponadto mają oni za zadanie zachęcić społeczeństwo do korzystania z instytucji finansowych oraz wzbudzenie wobec nich zaufanie. BFG stanowi element bezpieczeństwa całej sieci banków.

Dowiedz się więcej na oszczednoscionline.pl

Quiz: Umiejętność pracy w zespole

Jak lepiej rozumieć swoich klientów?