zamknij
Polki mają naturalne kompetencje do opieki nad starszymi osobami

Polki mają naturalne kompetencje do opieki nad starszymi osobami

0udostępnień
1 grudnia 2016335Views

Ponoć praca poza granicami kraju to dziś dobra finansowo alternatywa dla programistów, pielęgniarek, czy ludzi z wykształceniem technicznym. Istnieje jednak jeszcze jedna ścieżka kariery, wciąż rozwijająca się, – opieka osób starszych. Praca tego typu, jest w Anglii i Niemczech na porządku dziennym i czeka na kobiety, które mają nie tylko koniecznie umiejętności, ale także odpowiednią wrażliwość. A jak pokazują badania, większość Polek posiada niezbędne kompetencje do opieki nad osobami starszymi.

Język nie jest straszny…

Brak pewności siebie, wynikający z nieumiejętnego posługiwania się językiem, jest tym, co negatywnie wpływa na odbiór przez Polki pracy za granicą. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Promedica24, panie stosunkowo słabo – wedle własnej oceny – znają inne niż polski języki, a to powoduje, że obawiają się obcej rzeczywistości. To stanowi w ich ocenie swoistą barierę w wyjeździe do pracy za granicę.

Znajomość języka nie jest dużym problemem. W przypadku pracy opiekunki seniora w Anglii czy Niemczech, biegła znajomość języka nie jest wymagana, wystarczą jego solidne podstawy i gotowość do stopniowego podnoszenia kwalifikacji. Poza tym, panie wyjeżdżające do pracy z Promedica24 mogą czuć się za granicą całkowicie bezpiecznie, ponieważ w różnych trudnych sytuacjach, także tych językowych, mają one w każdej chwili do dyspozycji pomoc swojego koordynatora kontraktu. Pamiętajmy również o tym, że praca opiekunki jest szansą na podniesienie kwalifikacji językowych.

Więcej kompetencji niż myślisz…

Kobiety w Polsce dość krytycznie oceniają swoje kompetencje, co powstrzymuje je przed podjęciem pracy za granicą. Najchętniej szukają prostych zajęć sezonowych (na przykład przy zbiorach warzyw czy owoców) lub podejmują się pracy przy sprzątaniu. Takie pracę, najbardziej przyciągają, ponieważ nie niosą one za sobą odpowiedzialności i tym samym, nie przerażają one kobiet i minimalizują strach przed porażką.

fotolia_12969193_subscription_xxl
Fot. Fotolia.com

Aby podjąć się pracy jako opiekunka osób starszych, nie potrzeba dyplomu pielęgniarskiego. Codzienne, rodzinne doświadczenie w opiece nad seniorem, na przykład babcią czy ciocią, w zupełności wystarcza. Zwykle jest to opieka, którą zajmowało się wiele Pań w swoim dotychczasowym życiu. Dodatkowo, osoby takie, zwykle charakteryzują się odpowiednim podejściem do drugiego człowieka, empatią, zrozumieniem, życzliwością i cierpliwością, a przede wszystkim, troską. Większość takich cech Polki mają, bo wynika to z ich narodowej mentalności i tradycji, w które w naturalny sposób wpisuje opieka nad rodzicami czy dziadkami.

Warto pamiętać też, że w razie jakichkolwiek braków, lub dla własnej satysfakcji, przed wyjazdem do pracy w formie opiekunki, Promedica24, oferuje nieodpłatne szkolenia, z zakresu najważniejszych zasad, w opiece nad seniorem.

Praca dla każdego

Częstym przekonaniem, wśród kobiet w Polsce (szczególnie w wieku 50+), jest to, że nie mają one szans na dobrą pracę za granicą. Uważają one, że taką pracę, będą mieć jedynie ludzie młodzi i dobrze wykształceni, którzy przywykli i przystosowali się, do życia w dużych miastach.

Obecnie, dobrze płatna praca opiekunki w Niemczech czy Anglii, nie podlega standaryzacji, nie jest do tego wymagany dyplom, a potencjalny pracodawca nie patrzy na wiek czy wykształcenie. Zleceniodawcy większą uwagę przywiązują do cech osobistych i doświadczenia życiowego opiekunki niż do jej metryki. To powoduje, że każda osoba, o odpowiednich cechach charakteru, może ubiegać się o pracę opiekunki.

Jak znaleźć pracę w Niemczech lub Anglii?

Pierwszymi osobami, do których Polki się zwrócą w trakcie poszukiwań pracy za granicą, będą rodzina i znajomi, którzy obecnie, mieszkają poza granicami kraju. Są to pierwsze działania, jakie są podejmowane w tym zakresie, warto jednak pamiętać, że w dzisiejszych czasach, warto oprzeć się na profesjonalnych pośrednikach pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Bo przecież to profesjonaliści najlepiej dobiorą ofertę pracy, pasującą do waszych umiejętności i preferencji, a dodatkowo, biorą na siebie wszystkie formalności związane z wyjazdem oraz służą pomocą podczas całego pobytu za granicą.

https://promedica24.com.pl/o-firmie/biuro-prasowe/?details=infografika-polki-o-swojej-naturalnej-kompetencji-opiece-nad-bliskimi

Do ciężkiej pracy zatrudnię… kobietę

5 funkcji VoIP, które pozwolą lepiej obsługiwać dzwoniących