zamknij
Jak dobrać zegarek męski do ubrania?

Jak dobrać zegarek męski do ubrania?

0udostępnień
28 czerwca 2017622Views

Łączenie różnych stylów w modzie to w obecnych czasach nic niezwykłego. Tak jak sportowe buty nosi się dzisiaj do marynarki, tak i zegarki sportowe można nosić do eleganckiego stroju. Sztywne kanony znikają, jednak niektórzy mężczyźni wciąż lubią trzymać się zasad konserwatywnych i zegarki dobierają tak, by idealnie komponowały się z ich ubiorem. A tradycji zawsze warto zaufać.

Zegarki klasyczne

Klasyczne, garniturowe zegarki męskie charakteryzują się prostym i wręcz minimalistycznym designem. Przykładem mogą być zegarki Frederique Constant – z czytelnym cyferblatem pozbawionym zbędnych elementów czy dodatkowych funkcji, z kopertą srebrną lub złotą, o wymiarach 35-40 mm i jasną tarczą. Klasyczny zegarek jest na tyle cienki, że mieści się pod mankietem, nie jest jednak skrajnie wodoszczelny. Takie zegarki są niezwykle uniwersalne i można nosić je także do mniej eleganckich strojów.

Zegarki codzienne

Męskie zegarki codzienne to te, które mieszczą się między klasycznymi a sportowymi. Są zwykle większe i grubsze niż zegarki klasyczne, mogą mieć dodatkowe funkcje – dodatkowe tarcze, przyciski, elementy świecące w nocy czy kontrastowe kolory. Przykładem takich zegarków mogą być produkty marki Maurice Lacroix, które często zamiast skórzanego paska mają metalową bransoletę. Niektóre zegarki codzienne mogą także posiadać pasek z nylonu albo gumy. Idealnie pasują do mniej formalnych garniturów, ale także do ubrań typowo casualowych.

Zegarki sportowe

Duże, nowoczesne, kolorowe, odporne na ekstremalne warunki męskie zegarki sportowe, muszą być wykonane z materiałów lekkich, ale też o zwiększonej odporności na uderzenia i zamoczenie. Zegarki sportowe mają wiele funkcji przydatnych podczas uprawiania różnych aktywności fizycznych: stoper, wysokościomierz, krokomierz, barometr. Chociaż są osoby, które chętnie zakładają je do marynarek, zegarkowy konserwatysta używa ich tylko i wyłącznie na siłowni, podczas weekendowych wypadów w góry, na kempingach czy podczas pływania, żeglowania czy nurkowania. Dobrze jednak komponują się nie tylko z ubraniem sportowym, ale także ze zwykłymi jeansami i t-shirtem.

Sprawdź męskie zegarki w sklepie internetowym Korn https://www.sklep-korn.pl/

Jak skutecznie przeprowadzić sesje coaching on the job z nowymi pracownikami w zespole?

Najmodniejsze okrycia wierzchnie dla kobiet