zamknij
Ubiór na przyjęcie

Ubiór na przyjęcie

0udostępnień
ubiór na imprezę

Dostajesz zaproszenie. W nim organizatorzy napisali, że na przyjęciu obowiązuje strój white tie. Gorączkowo zastanawiasz się co to oznacza. Kiedy już dowiadujesz się, że jest to najbardziej elegancki strój wieczorowy, otwierasz szafę i mówisz do siebie „Nie wiem co na siebie włożyć”. Podpowiemy Ci.

Strój koktajlowy

Strój koktajlowy jest odpowiedni na popołudniowe biznesowe spotkanie na stojąco, służbową kolację, firmową imprezę i klubowe party.

Na takie okazje powinnaś ubrać kostium ze spódnicą lub szerokimi spodniami albo zwiewną sukienkę z większym dekoltem.

Stroje koktajlowe różnią się od wieczorowych jaśniejszymi i odważniejszymi kolorami oraz delikatniejszymi materiałami.

Buty, które pasują do takiego ubioru to baleriny lub lekkie szpilki. Do butów dopasuj elegancką torebkę, w której powinny mieścić się tylko najbardziej potrzebne drobiazgi.

Wybierając się na taką imprezę w południe nie przesadzaj z dodatkami – wystarczą delikatne kolczyki i wisiorek. Wieczorem możesz włożyć dodatki bardziej ozdobne i wyraziste.

ORYGINAL - strój koktailowy

Fot. The Donna Karan Company

Strój wizytowy

Taki strój jest odpowiedni na elegancką kolację, kolację biznesową, imprezę towarzyską.

Na taki wieczór możesz założyć elegancki kostium lub sukienkę do kolan w mniej intensywnym kolorze – nieodzowna w takich sytuacjach jest „mała czarna”, zwykle dopasowana do figury. Sukienka nie może mieć dużych dekoltów i wycięć.

Nieduża elegancka torebka powinna pasować do zakrytych butów. Biżuteria nie może rzucać się w oczy – dlatego wybieraj coś delikatnego i stosownego.

ORYGINAL - strój wieczorowy

Fot. The Donna Karan Company

Black tie

Black tie to oficjalny strój wieczorowy odpowiedni na elegancką kolację, premierę w teatrze i do opery.

Na tę okazję powinnaś założyć długą suknię (lub o długości 3/4); powinna być ona węższa od sukni balowej i mniej strojna. Zamiast sukni możesz ubrać kostium lub szykowny żakiet z długą spódnicą – uszyte z tkanin wieczorowych.

Do stroju i skórzanych czółenek dopasuj małą torebkę.

ORYGINAL - black tie

Fot. Polyvore.com

White tie

White tie to sformalizowany i najbardziej elegancki strój wieczorowy. Ubiera się go na bale, bankiety charytatywne, uroczyste premiery w operze, oficjalne spotkania dyplomatyczne.

Na taką okazję powinnaś założyć długą suknię balową bez ramion, z odkrytymi plecami i głębokim dekoltem. Na ramiona możesz narzucić szal lub etolę.

Dobierz biżuterię ze szlachetnymi kamieniami. Zegarek zostaw w domu. Dopełnieniem stroju będzie mała torebka dopasowana do sukni i czółenek.

ORYGINAL - white tie

Fot. Polyvore.com

Zobacz także inne teksty na temat Dress code

ubranie na wystąpienia publiczne

Strój na wystąpienia publiczne

torebki

Torebka dla bizneswoman