zamknij
Perfumy nowoczesnej kobiety

Perfumy nowoczesnej kobiety

0udostępnień
25 sierpnia 2016748Views

Z zapachem perfum trzeba się dobrze czuć. Wybór ulubionego pachnidła powinien być zupełnie naturalny, intuicyjny. Powinnyśmy kierować się własnym upodobaniem, a nie kupować flakony podobne do tych, które ma przyjaciółka.

Perfumy muszą być idealnie dobrane, jak bielizna, bowiem w połączeniu z zapachem naszego ciała mogą roztaczać nieco inną woń.

Babcine pachnidła

Przez kilka dziesięcioleci nasze babki i prababki nie miały tego przywileju pójścia do perfumerii i dobrania zapachu dla siebie. Perfumy tworzyły same. Mieszały ze sobą olejki zapachowe różnych ziół, kwiatów i roślin. Te, tuż po nasmarowaniu na ciele, wydzielały intensywny aromat, ale zapach szybko się ulatniał. Z tego powodu częściej sięgały po wysuszone i rozdrobnione płatki kwiatów zamknięte w bawełnianym woreczku. Wonne torebeczki umieszczały w szafach, półkach z ubraniami czy kieszeniach, a ich aromat delikatnie przesiąkał w strukturę tkaniny.

Jakie zapachy wybierają kobiety?

mademoiselle-tagomagoPłeć piękna lubi otaczać się wonią kwiatów, owoców cytrusowych czy zielonych roślin. Preferencje skierowane ku lekkim, słodkim zapachom czy ciężkim, zmysłowym nutom są uwarunkowane indywidualnie. Te perfumy, które przypadną do gustu Tobie, bo ich delikatna, jaśminowa nuta wprawia Cię w dobry nastrój, Twoją przyjaciółkę mogą przyprawiać o mdłości. Nasz węch jest wyczulony na różne wonie, a każdy reaguje na nie w innym stopniu. Jednych drażni zapach tytoniu, inni uwielbiają jego aromat na swojej skórze.

Dla nas, kobiet, doskonałe są połączenia aromatów owoców cytrusowych i subtelnych woni kwiatowych, które podkreślają kobiecość, zmysłowość, a jednocześnie dodają energii i odświeżają. Regały w perfumeriach przepełnione są flakonami perfum, które uznaje się za popularne. Nie ma nic złego w ich stosowaniu, ale raz na jakiś czas każda kobieta zasługuje na buteleczkę perfum doskonałych, z najwyższej półki. W nich zwykle syntetyczne substancje zastępuje się naturalnymi, rzadko spotykanymi i wyjątkowo cennymi wydzielinami wybranych gatunków ssaków.

Piękna, zdolna i… pijana. Czy jesteś ofiarą HFA?

Wieczorowa torebka – co do niej pasuje?