zamknij
Jak tanio dostać się do każdego miasta Europy?

Jak tanio dostać się do każdego miasta Europy?

0udostępnień

Europa pełna jest miejsc, które każda kobieta chciałaby zobaczyć choć raz w życiu. Romantyczny Paryż, zabytkowy Rzym, karnawałowa Wenecja czy pochmurny Londyn to tylko te najbardziej znane. Wiele pań ma jednak opory przed wybraniem się w taką podróż, znajdując zawsze wiele wymówek, z których główna to brak środków na taką wyprawę.  Jednak argument ten odpada, ponieważ jest prosty sposób na tanie dostanie się z Polski do dowolnego miasta w Europie.

Linie lotnicze dla każdego

Sposób ten to przewoźnicy organizujący tanie loty na całym kontynencie. Jednym z nich jest węgierski Wizzair, który założony został w 2003 roku i dziś może poszczycić się milionami zadowolonych pasażerów. Są to tanie linie, które oferują bilety lotnicze do na takich trasach jak Gdańsk – Bruksela, Warszawa – Paryż czy Szczecin – Londyn. Są to oczywiście tylko wybrane połączenia z dwustu istniejących. Co różni takie tanie linie od zwykłych? Przede wszystkim tańsze bilety, co możliwe jest dla przewoźnika dzięki korzystaniu z mniejszych lotnisk w mieście docelowym – na przykład w przypadku Londynu nie jest to Heathrow, ale Stansted. Przewoźnik płaci dzięki temu

Fotolia_38553663_Subscription_XL
Fot. Fotolia.com

mniejsze opłaty, a więc nie musi odbijać sobie tego na cenach biletów. W odróżnieniu od standardowych linii lotniczych, tu nie ma numerowanych, wydzielonych miejsc – każdy siada tam, gdzie akurat jest wolne. Można jednak za dodatkową opłatą kupić bilety lotnicze z pierwszeństwem wejścia na pokład, co daje duże szanse na zarezerwowanie takiego miejsca, które będzie się najbardziej podobać.

Dokąd polecieć z Wizzair?

Jak wspomniano, Wizzair to ponad dwieście tras. W liczbie tej znajdują się także połączenia sezonowe, np. do Hiszpanii czy Grecji w czasie okresu letniego. W Polsce przewoźnik prowadzi loty z największych lotnisk, a więc z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Łodzi. Jedne z najpopularniejszych kierunków to Londyn, Barcelona i Paryż. Wizzair bilety oferuje w dużym przedziale cenowym – czy uwierzysz, że najtańsze to wydatek ok. 60 złotych i za taką właśnie kwotę możesz polecieć do Sztokholmu? Dzięki temu, że bilety są tanie, oszczędzisz nawet i spore kwoty, które możesz wydać na swobodny pobyt w miejscu docelowym!

Gdzie szukać najlepszych połączeń?

Nie musisz przeglądać dziesiątek stron w sieci, aby znaleźć najlepsze połączenia przewoźnika. Serwis FRU to miejsce, które gromadzi je wszystkie i umożliwia od razu ich rezerwację online. Dzięki temu znajdziesz tanie bilety dokładnie w tym terminie, kiedy planujesz wypad. Pamiętaj o zarezerwowaniu sobie noclegu na miejscu. Jest to również możliwe przez Internet, możesz jednak również i w tym przypadku zaoszczędzić czas dzięki FRU, które umożliwia także rezerwację hoteli w wielu miastach Europy.

testy rekrutacyjne

Zanim pochopnie zmienisz pracę

Biura detektywistyczne kompromitują niewiernych małżonków