zamknij
Jak uzyskać wysokie odszkodowanie?

Jak uzyskać wysokie odszkodowanie?

0udostępnień
21 lipca 20211334Views11Comments

Życie jest nieprzewidywalne i pełne niespodzianek, często niestety negatywnych. Każdy choć raz spotkał się z koniecznością walki o odszkodowanie np. za uszczerbek na zdrowiu, wypadek przy pracy czy opóźnienie samolotu. Warto w takich sytuacjach walczyć o jak najwyższe odszkodowanie. Jak ubiegać się o odszkodowanie i do kogo się zwrócić, aby przyznana nam suma odszkodowania była jak najkorzystniejsza?

Możliwości dochodzenia odszkodowania jest bardzo wiele. Warto poznać wszystkie zasady ubiegania się o takie odszkodowanie, aby uzyskana kwota była jak najwyższa. Pomocny może się okazać artykuł https://slupinska.eu/dla-ciebie/odszkodowania Niestety firmy ubezpieczeniowe nie zawsze przyznają odszkodowanie w takiej wysokości, jaka rzeczywiście należy się poszkodowanemu, dlatego należy być świadomym swoich praw i walczyć o odpowiednie odszkodowanie, czy zadośćuczynienie za wyrządzoną szkodę. Terminy ubiegania się o świadczenia są zazwyczaj krótkie, dlatego stosowne kroki trzeba podjąć jak najszybciej, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną. Warto pamiętać o tym, że odszkodowanie należy nam się nie tylko ze strony firmy ubezpieczeniowej, ale też np. linii lotniczych za opóźniony lot czy ze strony szpitala, kiedy dojdzie np. do błędu medycznego. Można również złożyć odwołanie od decyzji ZUS czy firmy ubezpieczeniowej, jeśli przyznane świadczenie jest zaniżone.

Za co należy się odszkodowanie?

Odszkodowanie należy się m.in. za kolizję drogową czy wypadek przy pracy. W ramach roszczeń o odszkodowania powypadkowe, w zależności od okoliczności sprawy można żądać odszkodowania za straty o charakterze materialnym z momentu wypadku, np. uszkodzoną odzież, a także poniesione koszty leczenia, koszt dojazdów do szpitala, a także np. z tytułu ograniczenia lub uniemożliwienia zarobkowania przez określony czas po wypadku lub trwałej niezdolności do pracy. Roszczenie o odszkodowanie powypadkowe mogą również zgłosić bliscy osoby, która zmarła w wyniku wypadku. Mało kto wie, że odszkodowanie należy się też np. za opóźniony lot samolotem. Kwota, którą można uzyskać to od 250 do nawet 600 euro. Dodatkowo pasażerowie mają prawo do otrzymania posiłków oraz napoi, a także zakwaterowania w hotelu. Warto pamiętać o tym, że jest też możliwość odwołania się np. od decyzji ZUS co do wypłaty należnych świadczeń. Odwołanie takie wnosi się na piśmie do ZUS lub do protokołu sporządzonego przez ten organ w terminie 1 miesiąca od dnia doręczenia decyzji. Jeśli mimo odwołania ZUS nie zmieni swojej decyzji, to swoje racje trzeba będzie udowodnić w sądzie. Do takiego procesu trzeba się jednak bardzo dobrze przygotować, aby na rozprawie być w stanie przedstawić wszystkie ważne dokumenty, powołać odpowiednich świadków czy przedstawić opinię biegłego sądowego. Coraz częściej spotyka się też wnioski o odszkodowanie za błąd medyczny czy błąd w sztuce lekarskiej. Może on wynikać np. ze złej diagnostyki, nieprawidłowej terapii, błędu technicznego czy organizacyjnego ze strony szpitala. Szczegółowe informacje o tym, kiedy można ubiegać się o odszkodowanie za błąd medyczny można znaleźć tutaj https://slupinska.eu/blog/odszkodowanie-za-blad-medyczny.

Od czego rozpocząć ubieganie się o odszkodowanie?

Najważniejsza sprawa to zgłoszenie szkody np. do ubezpieczyciela czy linii lotniczych. Bez względu na rodzaj zdarzenia, trzeba szczegółowo opisać zdarzenie i poniesione straty, a także zadbać o skompletowanie odpowiednich dokumentów. Jeśli w wyniku np. wypadku drogowego doszło do uszczerbku na zdrowiu, to warto też zgromadzić dokumentację medyczną związaną z procesem leczenia. Przy ubieganiu się o odszkodowanie warto skorzystać z pomocy prawnika. Sprawy o odszkodowanie wymagają bowiem odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, przygotowania i sformułowania właściwych roszczeń oraz przedstawienia dowodów. Dzięki pomocy kancelarii prawnej czas oczekiwania na wypłatę odszkodowania uda się znacznie skrócić. Warto postawić na kancelarię, która specjalizuje się w sprawach odszkodowawczych jak np. https://slupinska.eu. Doświadczony prawnik pomoże w skutecznym negocjowaniu z firmami ubezpieczeniowymi, będzie reprezentował klientów w sporach z ubezpieczycielem czy w imieniu klienta będzie dochodził wszelkich roszczeń ubezpieczeniowych. Osoba poszkodowana nie będzie musiała się zajmować formalnościami. Klienci będą mogli liczyć na kompleksową obsługę prawną, analizę sprawy, pomoc w gromadzeniu niezbędnej dokumentacji i dowodów czy szacowanie wysokości odszkodowania. Prawnik zweryfikuje też wysokość odszkodowania zaproponowanego przez towarzystwo ubezpieczeniowe lub sprawcę szkody, a także oszacuje ryzyko i możliwości uzyskania odszkodowania. Każdemu klientowi szczegółowo zostanie opisany zakres, podstawy i źródła należnego im odszkodowania. Prawnik w imieniu klienta na bieżąco będzie też monitorować postępy w sprawie.

Dlaczego warto korzystać z pokrowca na telefon?

Zwiewne sukienki midi — idealne propozycje na upalne dni