zamknij
6 sposobów, jak dobrać biżuterię

6 sposobów, jak dobrać biżuterię

0udostępnień

Kobiety kochają biżuterię i to nie bez przyczyny – mało który dodatek tak bardzo dodaje elegancji i czegoś nieuchwytnego stylizacji. Czy wyobrażamy sobie ważne wyjście bez dyskretnych kolczyków czy pięknego naszyjnika zdobiącego dekolt?

Choć każda z nas choć raz w życiu nosiła biżuterie, wiele nadal nie potrafi dobrać jej w odpowiedni sposób. Podajemy 6 sposobów, jak dobierać biżuterię do stylizacji.

Nie przesadzaj z ilością

Co za dużo, to nie zdrowo – przesada nie wychodzi nam nigdy na dobre i tak samo jest z biżuterią. Pamiętaj, że minimalizm jest bezpieczniejszy i dodaje klasy, a przepych może sprawić, że będziesz wyglądała jak mała dziewczyna, która podkradła biżuterię swojej mamie.

Dobierz biżuterię do figury

Każdy element naszego stroju powinien pasować do naszej figury, również biżuteria. Drobne łańcuszki i kolczyki lepiej się prezentują na niskich i filigranowych kobietach, którym nie służą duże elementy, przy których wyglądają groteskowo. Jeśli masz pełne kształty, wybierają większą biżuterię o geometrycznych kształtach.

Albo złoto, albo srebro

Nie łącz złotej biżuterii ze srebrną, to nigdy nie wygląda dobrze. Jeśli na spotkanie wkładasz złote kolczyki, wszystkie inne elementy powinny być w tym samym odcieniu – nie tylko bransoletka, ale i np. koperta zegarka, łańcuszek torebki, a nawet guziki.

Weź pod uwagę okoliczności

Na elegancką kolację biznesową nie wypada założyć bransoletek z rzemieni, podobnie na spotkanie w pubie kolia z pereł będzie wyglądać nie na miejscu. Dress code ma znaczenie również w kwestii biżuterii i nie należy go lekceważyć, o ile nie chcesz szokować.

Bądź oryginalna

Biżuteria to doskonały sposób na wyrażenie swojej osobowości. Bądź oryginalna. Co powiesz np. na modne drewniane pierścionki? Taki dodatek skutecznie wyróżni Cię z tłumu, bo zdecydowana większość kobiet wybierze klasykę w postaci srebra, złota i cyrkonii. Baw się modą.

Daj błyszczeć

Wybrałaś niecodzienny pierścionek lub fantazyjną kolię? Daj jej grać pierwsze skrzypce w Twojej stylizacji. Pod żadnym pozorem nie zestawiaj jej z błyszczącą sukienką w cekiny czy awangardowymi szpilkami. Zbyt wiele wyrazistych elementów sprawi, że wszystkie się zgubią.

Bieganie

Chcesz biegać? Najpierw zmień swoje nastawienie psychiczne

wiązanie apaszek

Wiązanie apaszek