zamknij
Damski kożuch – trend czy przeżytek?

Damski kożuch – trend czy przeżytek?

0udostępnień
13 grudnia 20181355Views

Kożuchy były podstawowym okryciem w dawniejszych czasach, gdy o kurtkach nikt nie słyszał. Obecnie nie są w szczególnych łaskach, wyparły je płaszcze, które mogą mieć bardzo różne fasony, kroje oraz być wykonane z przeróżnych materiałów. Jednak jeśli chce się zapewnić sobie niebanalny wygląd, to kożuch zdecydowanie może w tym pomóc.

Klasyka czy nietypowy look?

Panie, które chcą wybrać dla siebie kożuch, mogą wybrać bardzo klasyczną propozycję, tj. okrycie o prostym fasonie i w stonowanym, klasycznym kolorze, które zawsze będzie modne. Może to być kożuch o standardowej długości lub długi, na przykład do kolan. Takie okrycia świetnie pasują zwłaszcza do eleganckich stylizacji, czyli na przykład wieczorowych sukien, długich spódnic czy spodni. Jednak kożuchy damskie, zwłaszcza współczesne, mają to do siebie, że właściwie bez względu na ich wygląd i charakter można tworzyć dzięki nim bardzo niebanalne zestawienia. Noszenie kożucha wcale nie musi oznaczać grubych ubrań i okutania się w ciepłe rzeczy. Z powodzeniem okrycia te można też łączyć z sukienkami, dżinsami, nawet podartymi, a także różnego rodzaju butami. Kobiety, które lubią wyróżniać się z tłumu i bawić się modą, mogą uzyskać o wiele ciekawsze efekty, gdy postawią na kożuch niż wtedy, gdy wybiorą zwykłą kurtkę czy nawet płaszcz.

Ponadczasowy wybór

Poza niezaprzeczalnie ciekawym wyglądem i możliwościami stylizacyjnymi, kożuchy mają też wiele walorów praktycznych. Kożuch, zwłaszcza naturalny, będzie idealnym wyborem gdy chce się zapewnić sobie ciepło. Puchówka nie jest odpowiednia do eleganckich strojów, wiele kobiet nie lubi też takiego niezobowiązującego wyglądu, kożuch może być więc optymalnym wyborem. Krótki kożuszek będzie zaś doskonałą alternatywą dla kurtki czy płaszczyka. W dodatku można wybierać pośród prestiżowych propozycji z naturalnej skóry, które są bardzo trwałe, a sztucznymi kożuszkami. Jeśli tylko można sobie na to pozwolić, na pewno warto wybrać kożuch naturalny o neutralnym fasonie, gdyż można go będzie nosić przez lata.

Kożuchy damskie- sklep.gena.pl

kobieta w ciąży

Ciąża czy praca?

Dlaczego warto kupować oryginalne, markowe ubrania w internecie?