zamknij
Jak dobrać biustonosz?

Jak dobrać biustonosz?

0udostępnień
11 sierpnia 2022917Views

Odpowiedni dobór biustonosza jest niezwykle ważny dla zachowania kształtnych i jędrnych piersi. Ich działanie nie wpływa na wygląd jedynie podczas ich noszenia – efekty często są widoczne również po ściągnięciu. Dlatego tak ważne jest, aby nie chodzić w źle dobranym staniku. Jak dobrać go, aby korzystnie wpływał na kształt biustu?

Jak przeprowadzić dokładny pomiar biustu?

Rozmiar pod biustem – tutaj poleca się mierzyć taśmą krawiecką gołe ciało wokół klatki piersiowej. Wystarczy ją przeciągnąć, a następnie zacisnąć na tyle, aby nie było luzu, ale również bólu. Od tego wyniku trzeba odjąć około 5 cm, gdyż w trakcie użytkowania biustonosze zawsze się rozciągają. Może się zdarzyć, że dana liczba nie będzie pełna – wtedy lepiej zaokrąglić ją do niższej, niż wyższej wartości.

Obwód w biuście – tutaj ważna jest technika. Jeśli jesteśmy posiadaczkami dużego lub średniego biustu, warto pochylić się delikatnie do przodu przy pomiarze, gdyż w innym wypadku można zawyżyć swoje wyniki. Miarka powinna przechodzić w okolicach brodawek sutkowych i być delikatnie napięta, jednak nie ściskając biustu.

Wiedząc już o swoich wymiarach pod i na biuście, należy przejść do tabelki, którą posiada między innymi sklep Bodystory.pl. W ten sposób określimy odpowiedni rozmiar stanika. Dla przykładu, jeśli posiadamy 90 cm w biuście, a 77 cm pod nim, naszym odpowiednim rozmiarem będzie w tym przypadku 75B. To prosty sposób na dokładny dobór biustonosza.

Jak wiedzieć, czy biustonosz pasuje?

Kiedy już wiemy o odpowiednim rozmiarze, warto przymierzyć biustonosz, który spodobał nam się estetycznie. Jest to świetny czas na sprawdzenie, czy będzie on dobrze spełniał swoją rolę. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, czy:

  • zapięcie na pierwszą zewnętrzną haftkę pozwala na doznanie wrażenia stabilności,
  • biust całkowicie wypełnia miseczkę,
  • mostek dokładnie i płasko przylega do klatki piersiowej,
  • fiszbiny nie wbijają się w piersi,
  • zapięcie leży stabilnie i prostopadle do kręgosłupa, nie przesuwając się, gdy podnosimy ręce do góry.

Jeśli wszystkie te punkty zostały spełnione, mamy pewność, że dany stanik sprawdzi się przez długi czas.

Jakie są konsekwencje złego doboru?

Nieodpowiednio dobrany biustonosz może powodować szybszy spadek jędrności i elastyczności piersi, przez co będą się one wydawać nieestetyczne. Jednocześnie nie można zapominać o zwykłej wygodzie. Im gorzej dobrany stanik, tym mniej przyjemnie będzie się go nosić, a przecież powinna to być druga skóra kobiety.

Jak dobrać szpilki do letniej sukienki?

Bielizna plus size – co powinna zawierać garderoba intymna puszystej pani?