zamknij
Jak wybrać lakier do paznokci?

Jak wybrać lakier do paznokci?

0udostępnień

Współczesny rynek oferuje olbrzymią ilość kosmetyków do paznokci. Z jednej strony, pozwala to kobiecie wybierać produkty z bogatego asortymentu, ale z innej strony taka ilość towarów może utrudnić podjęcie dobrej decyzji. Jak wybrać lakier do paznokci?

Podstawowe rodzaje lakierów do paznokci

Oczywiście, żeby wiedzieć, jaki lakier należy wybrać, przede wszystkim warto dowiedzieć się o podstawowych rodzajach tego produktu, dostępnego w sprzedaży. A więc, doskonały manicure składa się z pokrycia bazowego, lakieru kolorowego oraz z warstwy zabezpieczającej.

Pokrycie bazowe, którego podstawową funkcją jest ochrona płytki paznokcia przed przesuszeniem się i przebarwieniem, może mieć bardzo dużo typów. Na przykład, popularnością cieszą się różnego rodzaju lakiery lecznicze, które nie tylko tworzą na płytce warstwę ochronną, ale także pomagają pozbawić się z kruchości lub rozwarstwiania się paznokcia. Także powszechne są lakiery bazowe typu korektorów, które pomagają zamaskować nierówności płytki paznokcia.  Kobiety o szczególnie zdeformowanych paznokciach powinny korzystać z tego produktu, żeby lakier kolorowy mógł dokładnie powlec płytkę.

Na lakier bazowy nakładana jest warstwa lakieru kolorowego, który występuje w bardzo wielu gatunkach. Wśród najpopularniejszych kosmetyków są lakiery matowe, błyszczące, perłowe oraz lakiery o efekcie metalizowanym. Ponadto, w sprzedaży można znaleźć lakiery, zmieniające kolor w zależności od temperatury otoczenia, lakiery z brokatem, lakiery ekspresowe, które bardzo szybko wysychają, lakiery holograficzne oraz wiele innych kosmetyków.

Lakier kolorowy powlekany jest warstwą lakieru zabezpieczającego w celu przedłużenia trwałości poprzednich warstw. Niektóre osoby wolą stosować na samym końcu lakiery gorzkie, które pomagają oduczyć się od obgryzania paznokci.

Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu lakieru do paznokci?

Bez wątpienia, nabywając lakier, należy zastanowić się nad jego jakością, a więc warto zwrócić uwagę na całokształt opakowania. Flakon, do którego został wlany lakier, powinien mieć prostą formę. Ne warto wybierać kosmetyków do paznokci, sprzedawanych w buteleczkach o skomplikowanych kształtach, ponieważ ważne składniki lakieru mogą osiadać na ściankach takich flakonów, utrudniając wymieszanie się zawartości pojemnika. Jest to ważne, ponieważ struktura powinna być jednorodna.

Nie wolno zapominać o takim istotnym elemencie opakowania z lakierem do paznokci jak pędzelek. Pędzel powinien mieć równy kształt, jego włosie nie może odstawać w różne strony albo sklejać się. Najlepszy pędzel ma półokrągłe zakończenie, ponieważ pozwala on uzyskać precyzyjne nałożenie lakieru na paznokieć. Ponadto, pędzel powinien mieć średnią twardość. Najwygodniejszy uchwyt pędzla ma kształt cylindryczny.

Przed zakupem lakieru należy sprawdzić, czy flakon nie ma żadnych uszkodzeń albo nie został ubrudzony lakierem. Jeżeli tylko buteleczka posiada jakiekolwiek deformacje albo plamy, należy zrezygnować z zakupu takiego produktu, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że flakon nie jest hermetyczny. Oznacza to, ze lakier może wyschnąć o wiele szybciej. Także warto pamiętać o tym, żeby wybierać buteleczkę o stabilnym spodzie, żeby się ona nie wywracała.

Podczas wyboru lakieru do paznokci warto wykonać szybki test. W tym celu należy odkręcić buteleczkę i wyciągnąć pędzelek. Trzeba wówczas zwrócić uwagę na to, jak szybko lakier spływa z pędzla. Dobry lakier szybko ścieknie z powierzchni pędzla, i właśnie taki produkt można nabyć. Jeżeli lakier jest za gęsty, malowanie paznokci będzie bardzo utrudnione.

Trzy cechy, które musisz mieć, by zrobić karierę

Pracownicy 50 plus mają wiele zalet. Jakich?