zamknij
Jakie kozaki kupić, żeby nie zmarznąć?

Jakie kozaki kupić, żeby nie zmarznąć?

0udostępnień

W okresie zimowym, trudniej nam o dobry wygląd. Zwiewne bluzki i sukienki zastępujemy grubymi swetrami i jeansami, a jak już zdecydujemy się skomponować super look, zakrywamy go ciepłą kurtką lub płaszczem. Najważniejszy jest bowiem nasz komfort i ochrona przed chłodem. Na ratunek przychodzą zimowe dodatki, które urozmaicają nasze zestawy. Oprócz czapek i szalików, powinnyśmy postawić na kobiece obuwie. Najlepszą opcją będą oczywiście kozaki! Jakie więc wybrać, by nie zmarznąć i wciąż wyglądać stylowo?

Kozaki od zawsze były zdecydowanym bestsellerem, biorąc pod uwagę zimowe buty dla kobiet. Panie chętniej od traperów kupują obuwie podkreślające ich nogi, kobiecość, dodające szyku i elegancji. W ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem cieszą się czarne zamszowe modele. Niestety, nie są one najlepszym wyborem na zimę. Oprócz efektów wizualnych, zależy nam przede wszystkim na wygodzie i cieple, bez których w okresie zimowym, możemy jedynie pomarzyć o spacerach i innych aktywnościach na świeżym powietrzu. Nikt przecież nie lubi mokrych i zmarzniętych stóp. Istotne jest więc tworzywo, z którego nasze kozaki zostały wykonane. Wpływa na cenę, wygodę i trwałość obuwia.

Kozaki ze skóry

Są droższą, ale i lepszą opcją. Zanim skóra zostanie użyta w produkcji butów, jest garbowana, czyszczona i obrabiana. Dzięki garbowaniu nie niszczy się, nie jest podatna na zmiany temperatury oraz jest odporniejsza na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne (szczególnie ta lakierowana). Dodatkowo, skóra pozwala naszym stopom oddychać, co w butach zimowych jest niezaprzeczalnym plusem.

Kozaki z ekoskóry i tworzywa sztucznego
Wyglądem przypominają te ze skóry naturalnej, lecz różnią się niższą ceną, wytrzymałością na uszkodzenia oraz przepuszczalność powietrza. Należy wziąć pod uwagę, że obuwie nieskórzane się nie rozciąga. Dlatego nie można liczyć, że za małe kozaki dopasują się do stopy podczas noszenia.

Kozaki ocieplone

Do ocieplania kozaków używa się najczęściej włókniny (zwanej też ociepliną), polaru lub wełny. Decydując się na ocieplone modele, szanse na zmarznięte stopy zdecydowanie maleją. Wybierając zimowe kozaki z podbiciem wewnątrz, powinnyśmy pamiętać, iż but będzie wygodniejszy i cieplejszy, jeśli wnętrze wykonane zostało ze skóry naturalnej lub naturalnej wełny. Nosząc kozaki srogą zimą, oprócz ocieplenia należy też zwrócić uwagę na grubość podeszwy. Im jest ona cieńsza, tym szybciej zmarzną nam nogi.

Buty typu emu i śniegowce

Patrząc na wygodę i ogrzewanie stóp, są zdecydowanym liderem na rynku obuwniczym. Emu od kilku sezonów królują na półkach sklepowych. Oryginalne wykonane są ze skóry i wełny merynosa, tworząc jedyne w swoim rodzaju połączenie. Również śniegowce po kilku latach przerwy wracają do łask. Mają grubą podeszwę, usztywnianą kostkę i najczęściej ściągacze, dzięki którym lepiej utrzymują ciepło w bucie. Niestety, te modele mają tyle samo zwolenników co i przeciwników. Ich wygląd bardzo często spotyka się z krytyką, szczególnie ze strony mężczyzn.

wzór cv tłumacza przysięgłego

Przetargi publiczne – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Wspieraj zaangażowanie swoich pracowników. Warto!