zamknij
Letni ubiór do pracy

Letni ubiór do pracy

0udostępnień
letni ubiór do pracy

Jest niemiłosiernie gorąco i duszno, a ty musisz iść do pracy. Z zazdrością patrzysz na kobiety, które – będąc na wakacjach – mogą pozwolić sobie na krótsze sukienki, bluzki na ramiączkach i sandałki. Niestety ty nie możesz się tak ubrać. Musisz wybrać strój, który będzie nadawał się do pracy. Podpowiemy ci co powinnaś założyć latem do biura, aby czuć się dobrze i jednocześnie wyglądać odpowiednio.

W wielu firmach obowiązuje wybrany dress code (jego zasady opisywaliśmy w poradzie: Ubiór do biura). Powinien być on brany pod uwagę niezależnie od pory roku, nawet latem, kiedy temperatury szybują w górę.

Przestrzegając zasad dress codu, możesz jednak w miesiącach letnich pozwolić sobie na nieco lżejsze materiały. Zamień więc wełnianą garsonkę na garsonkę z wiskozy. Innymi materiałami, które są polecane latem to bawełna i jedwab. Niektórzy proponują również len, ale w tym przypadku należy bardzo uważać, ponieważ ten materiał szybko się gniecie i po całym dniu sukienka z lnu wygląda nieciekawie. Wyjątkiem są ubrania z lnu z domieszką włókien, które się nie gniotą.

Fot. Fotolia.com

Ubrania na lato są pełne kolorów, dlatego ty też możesz sobie na nie pozwolić w przypadku ubioru do pracy, ale skup się raczej na barwach bardziej stonowanych. Pamiętaj przy tym, że im bardziej rygorystyczne zasady dress codu panują w twojej firmie, tym masz mniej możliwości, aby poszaleć z kolorami. Jakie zatem kolory powinny mieć ubrania do pracy na lato? Mogą to być barwy naturalne (np. beż), jak również pastele.

W dni, w które żar leje się z nieba niestety nie możesz zapomnieć o rajstopach. Ta zasada obowiązuje nawet w letnim dress codzie. Wybierz rajstopy, które są bardzo cieniutkie i w kolorze cielistym.

Do pracy – mimo upałów – powinno się wybierać buty z zakrytymi palcami, wyjątkowo natomiast można sobie pozwolić na te z odkrytymi piętami. Proponujemy, abyś zrezygnowała również z wysokich obcasów – latem, z powodu wysokich temperatur nogi puchną i po całym dniu pracy w takich butach na pewno nie będziesz czuła się komfortowo.

W te dni możesz uzupełnić swoją letnią garderobę biznesową bluzkami z krótkimi rękawkami. Natomiast niedopuszczalne są bluzeczki czy sukienki na ramiączkach i z dużym dekoltem z tyłu, chyba że zakryjesz ramiona i plecy lekkim sweterkiem lub żakietem.

Zapomnij również o spódniczkach mini (krótszych niż 10 cm przed kolano) i maxi (dłuższe niż 2/3 łydki). Nie są one przewidziane nawet w letnim dress codzie.

Zanim wyjdziesz do pracy spójrz w lustro i sprawdź, czy uranie, które założyłaś, nie prześwituje. Niestety często widuje się w biurach panie ubrane w letnie bluzki przez które prześwitują biustonosze. Nie wygląda to dobrze.

Powinnaś pamiętać o jeszcze jednej zasadzie – jeśli masz zamiar założyć beżowe lub białe uranie, dobierz do niego bieliznę w kolorze cielistym. Bielizna w innym kolorze, nawet biała będzie widoczna.

rozmowa kwalifikacyjna

Czego nie należy mówić w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

zmiana pracy

Po czym poznać, że wykonujesz niewłaściwą pracę?