zamknij
Strój na wystąpienia publiczne

Strój na wystąpienia publiczne

0udostępnień
ubranie na wystąpienia publiczne

Okazuje się, że uczestnicy spotkania łatwiej przyswajają informacje przekazane przez elegancko ubraną osobę, dlatego bardzo ważne jest jak się ubierzesz na tę okazję. Gustowny, maskujący niedoskonałości strój sprawi, że słuchacze skoncentrują się na tym co mówisz, a nie na tym co masz na sobie.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym będziesz się dobrze prezentować podczas swojego wystąpienia:

Właściwy ubiór

Dobierając ubranie na publiczne wystąpienie, wyobraź sobie, jak wyglądałby twój strój, gdybyś prowadziła główne wiadomości w telewizji. Nie, takie porównanie nie jest przesadą. Weź pod uwagę to, że cała sala ludzi będzie skupiona tylko na tobie, jak widzowie na prezenterze telewizyjnym. Prezenter w niestosownym stroju może opowiadać nawet kompletne bzdury, a i tak nikt nie będzie go słuchał, ponieważ modowe wpadki będą pochłaniały całą uwagę widzów! Za to z łatwością zapamiętasz wiadomości podane przez człowieka ubranego elegancko. Gustowny, maskujący niedoskonałości strój sprawi, że słuchacze skoncentrują się na tym co mówisz, a nie na tym co masz na sobie.

Unikaj krzykliwości i rozmachu. Zachowaj umiar we wszystkich elementach stroju. Czerwona suknia i natapirowana fryzura w stylu retro powinny poczekać na przyjęcie; kiedy jesteś w centrum uwagi, postaw na elegancję i subtelność; błyszczeć ma twoje wystąpienie, a nie strój.

woman-690036_1280
Fot. Fotolia.com

Nie oznacza to jednak, że twój strój ma być nudny. Jeśli masz ulubioną sukienkę czy żakiet, w którym czujesz się świetnie, włóż je! Pewność siebie na pewno korzystnie wpłynie na twoje wystąpienie. Tylko upewnij się, że strój nie jest zbyt jaskrawy lub opięty.

Zrezygnuj jednak z bluzek czy sukienek z długimi rękawami w kolorach, na których widać pot. Kiedy podniesiesz rękę i zobaczysz pod pachą koło z potu, to twoja uwaga skupi się właśnie na tym. Zaczniesz panicznie zastanawiać się czy ktoś to jeszcze zauważył i jak to ukryć. I nici z dalszej części wystąpienia.

Weź pod uwagę to jak wyglądasz z tyłu. Kiedy piszesz coś na tablicy lub włączasz projektor, widzowie zobaczą cię od tyłu, co tobie samej zdarza się rzadko. Poproś koleżankę o szczerą opinię, czy tył twojej kreacji nie jest zbyt prześwitujący lub obcisły albo czy nie odznacza się na nim bielizna.

Włóż wygodne buty. Stojąc na baczność przed grupą ludzi będziesz chciała im zaimponować, a chwianie się na obcasach nie ułatwi ci tego zadania.

Odpowiedni makijaż

Nie przesadzaj z makijażem. Stresujące sytuacje powodują, że się pocimy, a pot to wróg obficie umalowanej twarzy. Świecącej twarzy lepiej zaradzić chusteczką niż kolejną warstwą pudru.

Odpuść sobie perfumy. Zapach może wypełnić zatłoczone pomieszczenie bardzo szybko, a nie chcesz przecież zasłynąć jako ta, przy której szef dostaje ataku alergii. Jeśli jednak nie potrafisz wyjść z domu bez perfum, użyj ich, ale z dużym umiarem.

Użyj antyperspirantu, aby ograniczyć pocenie się. W gorącej sali i pod wpływem stresu możesz zacząć nadmiernie się pocić, a to spowoduje, że będziesz czuła dyskomfort i osoby, które znajdują się blisko ciebie.

 

 

 

jak się nie ubierać do pracy

Jak nie ubierać się do pracy?

ubiór na imprezę

Ubiór na przyjęcie