zamknij
Sukienki na wesele – co wypada, a czego absolutnie nie zakładać?

Sukienki na wesele – co wypada, a czego absolutnie nie zakładać?

0udostępnień
23 lutego 20182537Views

Wybór sukienki na wesele nie jest wbrew pozorom łatwy. Krąży na ten temat wiele mitów, trzeba dopasować też kreację do sylwetki i urody. Podpowiadamy, jaką sukienkę na wesele wypada założyć, a jakiej najlepiej unikać.

Sukienka na wesele

Przede wszystkim problem z wyborem sukienki na wesele bierze się stąd, że jest ich zbyt duży wybór. Tak, tak… Nie zbyt mały, a zbyt duży. Patrząc na sukienki na wesele znanych i lubianych marek na: www.domodi.pl/odziez/odziez-damska/sukienki/sukienki-na-wesele, widać wiele najróżniejszych fasonów, kolorów, wzorów. Trudno się w tym odnaleźć. Zwłaszcza wtedy, gdy większość z nich nam się podoba.

Czego nie wypada założyć na wesele?

Powszechnie uznaje się, że na wesele nie powinno się zakładać białej i czarnej sukienki. Oczywiście wiele osób sprzeciwia się tego typu ustaleniom. Niektórzy uważają, że wiele zależy od tego, jaką suknię będzie miała panna młoda, a nawet – pytają się jej, czy ktoś nie będzie miał nic przeciwko temu, że przyjdą na czarno.

Prawda jest jednak taka, że o ile młodzi mogą nie mieć z tym problemu, o tyle inni goście mogą nas obgadać. Właśnie dlatego zdecydowanie lepszą opcją jest unikanie tych kolorów. Czarny w kulturze kojarzony jest z pogrzebem, a biel rezerwuje się dla panny młodej. Jeśli więc zakładać sukienkę w tych kolorach, to raczej w połączeniu z innymi barwami, a nie w całości. Po co narażać się na obgadywanie?

Wiele stylistek odradza zakładanie na wesele sukienek w intensywnych kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym. Wszystko z uwagi na to, że przez nie stajemy się jeszcze bardziej widoczne niż panna młoda. To objawia się nie tylko podczas pląsów na parkiecie, ale przede wszystkim na pamiątkowych zdjęciach i filmie. Plama tego typu koloru jest bardzo widoczna.

Jaki kolor sukienki na wesele?

Jeśli lubimy czerń, ale nie chcemy założyć sukienki w tym kolorze, to możemy postawić na granat. To zdecydowanie „bezpieczniejsza” barwa. Doskonale sprawdzają się na weselach też chabrowe kreacje, ciemnozielone, bordowe. Dzięki nim sukienki prezentują się też bardziej dostojnie, elegancko, nadają powagi.

Jeśli kochamy jasne barwy i w takich czujemy się zdecydowanie najlepiej, to można postawić na pastele. Zwłaszcza latem pięknie prezentują się jasnoróżowe, miętowe, cytrynowe, czy lawendowe sukienki. Sprawiają, że ubiór nabiera lekkości, a my dziewczęcej niewinności.

Długość sukienki na wesele

Kolejnym aspektem istotnym podczas wyboru sukienki na wesele jest jej długość. Sukienka nie powinna być zbyt krótka. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy wesele poprzedza ślub kościelny – nie wypada tam iść w tak skąpej kreacji. Sukienka mini nie jest też polecana z praktycznych względów. Zwłaszcza rozkloszowana. Podczas tańca możemy pokazać nieco za dużo…

Czy sukienka maxi sprawdzi się na weselu? I tak, i nie. Sprawi, że pięknie się będziemy prezentować. Zwłaszcza jeśli postawimy na fason empire. Niestety w tańcu może przeszkadzać. Może plątać się między nogami, inni goście mogą nam na niej stawać.

Sukienka, spódnica czy spodnie? Kilka wskazówek na Walentynki

Najlepsze damskie perfumy w rozmiarze do 30 ml