zamknij
Szwajcarskie zegarki Oris – innowacyjność i jakość odmierzana latami

Szwajcarskie zegarki Oris – innowacyjność i jakość odmierzana latami

0udostępnień
28 lutego 20191206Views

Czego pragną współczesne kobiety, zarówno eleganckie i doskonale zorganizowane kobiety biznesu, jak również dynamiczne, wysportowane panie? Na pewno chcą wyróżnić się w tłumie. Dlatego spośród wielu ważnych cech produktów, które pragną mieć – wymienią innowacyjność. Na innowacyjność postawiła także ponad stuletnia firma Oris, producent renomowanych szwajcarskich zegarków. Obecne czasomierze cechuje wyjątkowa jakość oraz indywidualny styl. Projektanci zegarków często sięgają do dawnych, ponadczasowych wzorów. W nawiązaniu do tradycji marki warto poznać historię tej niezwykłej firmy.

Krótka historia marki szwajcarskich zegarków

W niewielkim szwajcarskim miasteczku dwóch zdolnych zegarmistrzów, Paul Cattin i Georges Christian, wykupiło starą fabrykę zegarków i aby szczęście im sprzyjało, nazwali ją od pobliskiego strumienia – Oris. Ich celem było tworzenie wyjątkowych zegarków w dobrej cenie. Firma rozwijała się dynamicznie dzięki utalentowanym zegarmistrzom, którzy uruchomili linię produkcyjną i rozpoczęli produkcję na większą skalę. Jako pionierzy innowacyjnych rozwiązań zbudowali markę, która do dziś dnia uchodzi za symbol szwajcarskiej precyzji i kunsztu. Szczególną uwagę poświęcono niezawodnym mechanizmom do zegarków kieszonkowych dopracowując je do perfekcji. W czasie II wojny światowej firma powróciła do produkcji takich modeli zegarów, które miały 8 dni rezerwy chodu, a prawdziwy przełom w sztuce zegarmistrzowskiej przypadł na 1949 rok, gdy na rynku pojawił się udoskonalony model opracowany według tej technologii. To on przyczynił się do dalszych sukcesów firmy Oris, która produkowała już ponad 200 tysięcy zegarków rocznie.

Klasyka wyróżnikiem dobrego stylu

Klasyczne zegarki Oris to eleganckie i funkcjonalne urządzenia, które są wodoszczelne i niezawodne. Mają ręczny naciąg sprężyny ukryty w stalowej kopercie. Noszone na nadgarstku na pasku z krokodylej skóry są nie tylko szykowne, ale również trwałe. Niektóre z oryginalnych modeli są dostępne tylko na życzenie klienta. Obecnie modele klasyczne można kupić również na kauczukowej lub tekstylnej bransoletce, które nadają zegarkom lekkości, albo na mocnych stalowych bransoletkach.

Zegarki stworzone dla wyjątkowych kobiet

Każda ze współczesnych kobiet doceni niezwykle staranne wykonanie i nieskazitelny wygląd zegarków marki Oris. Sercem zegarka z kolekcji Aquis Date Diamonds jest niezawodny mechanizm, który został ukryty w specjalnej kopercie wykonanej ze stali szlachetnej. Jest on w pełni mechaniczny, co oznacza, że nie wyposażono go w żaden element elektroniczny, dzięki czemu zegarek nakręca się sam podczas noszenia. Szafirowe szkło z antyrefleksem zapewia szybki odczyt czasu, ponadto jest wzmocnione i odporne na zarysowania. W zależności od preferencji można wybrać zegarek z klasyczną białą lub nowoczesną, niebieską tarczą. Zegarki z tej serii wyposażono w kalendarz oraz ruchomy pierścień ceramiczny stworzony do odliczania czasu pod wodą. Zegarek jest wodoszczelny do 30 ATM (300m). Więcej informacji o damskiej kolekcji można znaleźć na stronie https://zegarmistrzlodz.com.pl/zegarki-damskie-oris-c-3031_3033.html 

Jak zwolnić pracownika w dobrym stylu?

Dekontaminacja pomieszczeń – jak przeprowadzić ją skutecznie?