zamknij
Wieczorowa torebka – co do niej pasuje?

Wieczorowa torebka – co do niej pasuje?

0udostępnień

Wieczorowa torebka to drobny dodatek, który każda z nas powinna mieć. Niektóre kobiety mają często okazję, aby z niej skorzystać, inne robią to o wiele rzadziej, ale zawsze warto być przygotowaną na wielkie wyjście. Jak dobierać strój do wieczorowej torebki lub torebkę do stroju i co do niej spakować?

Klasyczna elegancja

Zasada dotycząca klasycznej elegancji mówi, że torebka i buty powinny być w tym samym kolorze. Jeśli uczestniczysz w wieczorowych spotkaniach raz na jakiś czas, to zainwestuj w pasujący do siebie zestaw zgodny z tą zasadą. Jeśli ubierasz się na takie spotkania na czarno, to twój komplet może być w takim kolorze. Możesz zaszaleć i dobrać czerwone lub kobaltowe buty i torebkę, ale na na bardzo oficjalnych wydarzeniach może to nie być mile widziane. Nie eksperymentuj podczas zakupów, jeśli nie jesteś pewna, czy odważysz się coś potem ubrać – lepiej nie wydawać pieniędzy na torebkę, której nigdy nie weźmiesz ze sobą.

Trochę szaleństwa

Jeśli lubisz bawić się modą i masz wyczucie sytuacji, to dla ciebie są wymyślne torebki wieczorowe. W sklepach internetowych znajdziesz na przykład torebeczki w kształcie ust, owoców, ozdobione ćwiekami, z uchwytem wyglądającym jak kastet. Taką torebkę możesz zabrać wieczorem do klubu, ale nie na oficjalne przyjęcie. Dlatego decydując się na zakup zwariowanej torebki musisz pamiętać również, żeby mieć w szafie coś klasycznego.

Rozmiar i kształt a reszta stroju

torebki
Fot. Fotolia.com

Nawet jeśli odchodzisz od zasady wygajającej butów i torebki w jednym kolorze, nie możesz zapominać o tym, jak prezentuje się cały outfit. Większe wieczorowe torebki dobieraj do zestawów z kombinezonem lub spodniami. Torebki z ćwiekami będą się lepiej prezentować, jeśli całość jest utrzymana w rockowym stylu. Do rozkloszowanej krótkiej sukienki lub sukienki do ziemi będą najlepiej pasować torebki-puzderka, trzymane w ręce. Pamiętaj o tym szczególnie wtedy, jeśli wybierasz kreację z odsłoniętymi ramionami – nawet cienki łańcuszek może się odciskać na skórze, tworząc nieładne zaczerwienienia.

Co zapakować do środka?

Przede wszystkim wieczorowej torebki nie wolno wypychać do granic możliwości. Niestety nie jest to wielka shopper bag, do której wrzucisz książkę, całą kosmetyczkę i zakupy zrobione po drodze. Do eleganckiej torebki pakujemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Zastanów się, czego potrzebujesz na przyjęciu. Włóż do torebki trochę gotówki, kartę płatniczą, jakiś dokument, chusteczki, puderniczkę i szminkę lub błyszczyk do ust. Nie zapominaj o telefonie – niech również będzie elegancki i płaski, żeby nie wypychał torebki.

Jak nosić?

Na co dzień wygodnie jest nosić torebkę przełożoną przez ramię lub zawieszoną na nim. Wieczorową torebkę nosimy głównie w ręce. Jak już zostało wspomniane, przy stroju odsłaniającym dekolt pasek może się wrzynać w ciało, co zepsuje ogólny efekt. Jeśli masz kreację zasłaniającą ramiona, to możesz skorzystać z delikatnego paseczka. Jednak najładniej mała torebka wygląda trzymana w ręce – obejrzyj zdjęcia gwiazd, które przy okazji sprytnie prezentują dopracowany manicure.

Piękna, zdolna i… pijana. Czy jesteś ofiarą HFA?

Jak relaksować się po pracy? Znajdź metodę dla siebie