zamknij
Jak się uczyć języka angielskiego, by mieć efekty?

Jak się uczyć języka angielskiego, by mieć efekty?

0udostępnień
1 czerwca 2022934Views

Każdy, kto choć raz podejmował się nauki języka angielskiego, wie, że najbardziej mobilizujące są efekty. Jeśli wybierzesz kurs, który będzie nie tylko nużący, ale i mało efektywny, wówczas prawdopodobnie szybko się zniechęcisz. Jak więc uczyć się języka angielskiego, by efekty były widoczne?

Nauka poprzez zabawę wspomaga zapamiętywanie, nie tylko u dzieci

Nużą Cię tradycyjne formy nauki i szukasz czegoś, co pozwoli Ci się skoncentrować przez dłuższy czas? Być może nauka przez zabawę okaże się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź najciekawsze filmiki, w których język angielski podany jest humorystycznej formie: https://www.youtube.com/watch?v=Ax2f-0Kiudo.

Znajdziesz tu fragmenty dotyczące bojkotu przyimków a, an i the w zabawny sposób, stopniowanie przymiotników na gorąco (dosłownie na gorąco) oraz naukę języka z bardzo nietypowych fiszek, które… mówią ludzkim głosem. Jeśli chcesz więcej, to w materiale poznasz również Szalonego Eda, który chętnie nauczy Cię czasu Past Simple oraz znajdziesz też… ekstremalny trening angielskiej wymowy, który naprawdę Cię poruszy. Obejrzyj film i przekonaj się, że ostatnie, co można powiedzieć o nauce języka angielskiego, to że jest nudna.

By nauka dała efekty, musisz się zaangażować

Niezbędne w efektywnej nauce języka angielskiego jest Twoje zaangażowanie. Oznacza to, że nie wystarczy kupić podręcznik i słownik, a nawet tylko zapisać się na kurs językowy, by uzyskać efekty swoich działań. Dobrym sposobem na zaangażowanie się w naukę jest skorzystanie z Metody Aktywnego Mówienia. Bo czym więcej jest zaangażowanie, jeśli nie… aktywnym mówieniem?

Metoda Aktywnego Mówienia opiera się na praktycznej nauce języka angielskiego. W czasie kursu poznasz tylko takie treści, które faktycznie wykorzystasz w konwersacjach w języku obcym. Metoda Aktywnego Mówienia pozwoli Ci poznać 1000 najważniejszych słów, które pojawiają się w 75% tekstów pisanych oraz w 80% angielskich konwersacji. Więcej o tej metodzie oraz 4 bezpłatne lekcje demonstracyjne otrzymasz na stronie: https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski-starter/.

Ćwicz mówienie i słuchanie

Korzystając z Metody Aktywnego Mówienia, nauczysz się, jak efektywnie ćwiczyć umiejętności mówienia w języku angielskim. To istotne, by naukę języka angielskiego oprzeć właśnie o mówienie i słuchanie, bo to właśnie te umiejętności wykorzystywane są przede wszystkim na co dzień w kontakcie z językiem angielskim. Zamiast szlifować skomplikowane teorie gramatyczne, które nie przydadzą Ci się w życiu i wypełniać nużące ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń, postaw na mówienie oraz słuchanie i obserwuj efekty swojej pracy.

Miej codzienny kontakt z językiem

Kluczem do sukcesu w zakresie nauki języka angielskiego jest też codzienny kontakt z językiem. Możesz wybrać w tym celu jedną ze skutecznych metod. Pierwszą z nich jest Metoda Stymulacji Językowej, czyli jeden z najskuteczniejszych sposobów osłuchiwania się z audiobookami po angielsku, nawet jeśli jesteś dopiero na początkującym poziomie. Pomocne w codziennym kontakcie z językiem jest też osłuchiwanie się z TedX, czyli fascynującymi przemówieniami na wiele tematów, począwszy od nowych technologii, przez nowinki ze świata, aż po podróże. Jeśli znajdziesz temat, który Cię interesuje, to codzienny kontakt z językiem angielskim będzie nie tylko pożyteczny, ale i niezwykle przyjemny.

Jesteś absolwentką Ochrony Środowiska? Sprawdź, jakie możesz podjąć studia podyplomowe

Jak znaleźć miłość?