zamknij
Jesteś absolwentką Ochrony Środowiska? Sprawdź, jakie możesz podjąć studia podyplomowe

Jesteś absolwentką Ochrony Środowiska? Sprawdź, jakie możesz podjąć studia podyplomowe

0udostępnień
28 kwietnia 2022900Views

Zarówno ekologia, jak i ochrona środowiska to modne w ostatnim czasie zagadnienia. Przyczyną ich popularności są problemy związane z ochroną środowiska naturalnego i konsekwencje nieprzestrzegania fundamentalnych zasad w tym zakresie. Dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie ochrony środowiska jest spore. Zarówno w firmach, jak i w jednostkach administracji publicznej doceniana jest znajomość rozwiązań przyjaznych dla dobrostanu planety.

Studia podyplomowe dla absolwentów Ochrony Środowiska – zakres nauczania

Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ich ukończenia. W toku kształcenia rozwija wiedzę ogólną w zakresie ekologii, zagadnień związanych z zagrożeniami środowiska i metodami jego oczyszczania. Poznaje kwestie dotyczące gospodarki odpadami, technologii ich przetwarzania, organizacji ochrony przyrody w naszym kraju oraz aktów prawnych w aspekcie ochrony środowiska.

Studia podyplomowe dla absolwentów Ochrony Środowiska – kto może skorzystać?

Studia podyplomowe na takim kierunku to doskonałe rozwiązanie dla osób, których zatrudnienie koreluje z dziedziną ochrony środowiska. To także świetny sposób na przebranżowienie się i poszukiwanie pracy w innym charakterze. Słuchaczem studiów podyplomowych na kierunku Ochrona Środowiska mogą zostać osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych w stopniu licencjata, inżyniera lub magistra. Studia podyplomowe na tym kierunku przeznaczone są dla:

  • pracowników administracji i zarządzania zasobami środowiska przyrodniczego w jednostkach samorządowych,
  • pracowników instytucji oceniających stan środowiska i zajmujących się jego ochroną,
  • absolwentów szkół wyższych, którzy w swojej pracy łączą ochronę środowiska, ochronę przyrody oraz ekologię.

Studia podyplomowe dla absolwentów ochrony środowiska w WSEiZ w Warszawie

Studia podyplomowe dla absolwentów kierunku Ochrony Środowiska Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie uruchomiła już w 2018 roku. Do dyspozycji słuchaczy są studia podyplomowe na kierunku:

  • Menedżer Energii – dla osób zainteresowanych problemem zarządzania energią w przedsiębiorstwie, budynkach mieszkalnych, gminach i powiatach,
  • Menedżer Środowiska w Przedsiębiorstwie – studia skierowane do absolwentów Ochrony Środowiska, Inżynierii Środowiska, architektów krajobrazu, absolwentów Zarządzania i Inżynierii produkcji, Zarządzania i Marketingu, a także absolwentów kierunków rolniczych, leśnych, przyrodniczych, technicznych i społecznych,
  • Zdrowie i Środowisko – dla osób, które pragną zgłębić korelację między stanem zdrowia człowieka a stanem środowiska i ograniczyć szkodliwy wpływ środowiska społeczeństwo,
  • Odnawialne Źródła Energii, Gospodarka Wodna i Odpadowa – kierunek dla absolwentów Ochrony Środowiska, Gospodarki Przestrzennej, Inżynierii Środowiska, kierunków technicznych, rolniczych, leśnych i przyrodniczych.

Kształcenie na studiach podyplomowych w WSEiZ trwa dwa semestry, a kształcić mogą się absolwenci z tytułem licencjata, magistra lub inżyniera. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra wykładowców z doświadczeniem praktycznym.

Gdzie kupić ekskluzywne ubrania szyte w Polsce?

Jak się uczyć języka angielskiego, by mieć efekty?