zamknij
Szkolenie z zarządzania projektami – jak wybrać najlepsze?

Szkolenie z zarządzania projektami – jak wybrać najlepsze?

0udostępnień
4 stycznia 20191270Views

Pojęcie zarządzania projektami jest bardzo rozbudowane. Dlatego też szkolenia z tego zakresu mogą przebiegać w odmienny sposób. Każdy plan szkolenia może obejmować nieco inne podejście, prowadzący mają różne metody, a i sami kursanci mogą być różni. Część z nich od lat zajmuje się zarządzaniem projektami, a szkolenie ma za zadanie poszerzyć ich kompetencje. Jest jeszcze druga grupa, która chce się przekwalifikować lub zdobyć wiedzę z nowej i przyszłościowej dziedziny.

Project Managerzy są zatrudniani przez coraz większą liczbę firm. Wedle rankingów jest to jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów. Specjaliści mogą znaleźć pracę w kraju i za granicą. Nic więc dziwnego, że równocześnie ze wzrostem popularności tego zawodu, rośnie liczba szkoleń i studiów podyplomowych, z których możemy skorzystać. Wybór jest trudny, jak w takim razie wybrać taką ofertę, która pomoże nam zdobyć taką wiedzę, jaka jest nam potrzebna?

Jak wybierać szkolenie?

Niezależnie od tego, czy ktoś chce się kształcić na własną rękę, czy to pracodawca kieruje na szkolenia, pierwszym krokiem powinno być bliższe przyjrzenie się firmom, które proponują szkolenia. Podobnie jak to wygląda ze wszystkimi kursami, tak i tutaj mogą pojawić się mniej lub bardziej przydatne i wartościowe. Pierwszym sitem, przez jakie przesiewa się firmy szkoleniowe, jest sprawdzenie akredytacji, czy po zakończeniu kursant otrzymuje certyfikat. Drugim krokiem jest sprawdzenie, co zaplanowano w trakcie.

Tematyka szkolenia z zarządzania projektami może być ogólna i wprowadzająca. Wtedy dużo korzyści będą czerpały osoby, które jeszcze nie miały okazji sprawdzić się w zarządzaniu. Z kolei ci, którzy chcą przede wszystkim poszerzać umiejętności, powinny się koncentrować na szkoleniach prowadzonych przez praktyków. Może się też okazać, że szkolenie będzie dotyczyło jedynie pewnego wycinka związanego z zarządzaniem, na przykład sposobu realizacji projektu, frameworku czy konkretnej metodyki.

Co daje szkolenie z zarządzania projektami?

Odpowiedź będzie uzależniona od tego, kto wybiera się na szkolenie z zarządzania projektami i jakie wybierze. Na pewno jest sposobem na zdobycie nowego zawodu. Dzięki szkoleniu łatwiej się przebranżowić i zostać Project Managerem, ale jest to dopiero pierwszy krok do bycia specjalistą w tej dziedzinie. Im więcej szkoleń z zarządzania i doświadczenia w prowadzeniu projektów, tym bardziej będziemy konkurencyjni na rynku pracy.

Z drugiej strony jest to dość ekonomiczny sposób podniesienia wydajności i efektywności pracy. Jest to ważne zwłaszcza dla właścicieli firmy. Szkolenie z zarządzania projektami powinno być potraktowane jako inwestycja. Jeśli wśród podwładnych jest kierownik, który profesjonalnie podejdzie do tego tematu, pracodawca ma gwarancję, że jego firma będzie przynosiła większe zyski. Prace będą wykonywane dobrze i terminowo, klienci będą usatysfakcjonowani. Do tego dochodzi optymalizacja prac, większe oszczędności i elastyczność.

Zimowe buty na mrozy. Gdzie kupić?

Torba – uniwersalny dodatek na każdą okazję