zamknij
Jak zostać kobietą sukcesu?

Jak zostać kobietą sukcesu?

0udostępnień
kobieta sukcesu

Widzisz je dookoła siebie – kobiety odnoszące sukcesy w każdej dziedzinie życia. Wyglądają na osoby, które wiedzą dokąd zmierzają i zawsze wiedzą co mają robić. Są zajęte, usatysfakcjonowane, a w ich życiu wszystko jest poukładane. Zastanawiasz się jak udaje im zachować spokój i opanowanie, cieszyć się życiem rodzinnym, mimo że pracują w pełnym wymiarze czasu. Jak te kobiety to robią?

Nie, nie mają magicznej różdżki, ale posiadają cechy, które pozwalają im osiągnąć sukces. Jeśli będziesz potrafiła je wydobyć z siebie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś dołączyła do grona tych kobiet.

Determinacja

Ci, którzy chcą osiągnąć swój cel muszą próbować, nawet jeśli wcześniej doznali niepowodzeń. Słyszałaś powiedzenie: „Nie ma nic bez ryzyka”? Kobiety sukcesu trzymają się tej zasady. Aby robić postępy w każdym obszarze swojego życia, musisz być gotowa zaryzykować. Ale to nie wszystko – trzeba mieć również siłę, aby podnieść się po niepowodzeniu, a potem działać z jeszcze większą determinacją.

Zaradność

Spójrzmy prawdzie w oczy – kobiety mają trochę trudniej niż mężczyźni. To prawda, są lata świetlne za czasami, kiedy panie całe swoje życie siedziały w kuchni przy garach, ale nadal napotykają wiele przeszkód w życiu zawodowym. Z tego powodu kobiety muszą wykorzystać wszystkie narzędzia w swoim arsenale, aby osiągnąć ten sam poziom zawodowy co mężczyźni. Muszą być bardzo dobrze wykształcone i posiadać duże doświadczenie, a także umiejętności interpersonalne, aby osiągnąć sukces.

Fot. Fotolia.com

Zaangażowanie

Wiele kobiet cierpi z tego samego powodu – mimo zaangażowania, nie są doceniane, ponieważ często nie potrafią zadbać o swój PR. Są bardziej skłonne umniejszać swoją rolę i przypisać sukcesy swojemu zespołowi, natomiast mężczyźni, starający się wspinać po drabinie kariery, dbają o to, aby każdy o nich usłyszał. Dlatego oprócz zaangażowania w pracę, musisz zadbać o to, aby się wypromować i przekonać innych o swojej wartości.

Ambicja

Kobiety, które nie są ambitne rzadko kiedy odnoszą sukces. Najbardziej znane kobiety sukcesu miały kontrolę nad własnym życiem i robiły wszystko co było niezbędne do tego, aby osiągnąć swój cel.

Pewność siebie

Bez wiary w samą siebie nie będziesz zdolna do tego, aby odnieść prawdziwy sukces. Nikt nie chce pracować z osobą, która jest niepewna swojej wartości. Często jest ona postrzegana jako ktoś niekompetentny, a nawet leniwy. Natomiast kobiety, które są pewne siebie wzbudzają zaufanie. Jeśli uwierzysz, że jesteś zdolna i samowystarczalna, masz dużą szansę, aby zostać kobietą sukcesu.

pierwszy dzień w pracy

Pierwsze dni w nowej pracy

savoir vivre podczas rozmowy telefonicznej

Savoir vivre podczas rozmowy telefonicznej