zamknij
Nowoczesna aranżacja biura

Nowoczesna aranżacja biura

0udostępnień
aranżacja biura

Projektując biuro, można zdać się na własne siły bądź skorzystać z usług specjalisty zajmującego się aranżacją wnętrz. Należy jednak pamiętać, że gusta są różne i specjaliście, który cię nie zna ciężko będzie zaprojektować biuro zgodnie z twoimi oczekiwaniami i potrzebami. Najlepiej byłoby więc gdybyś najpierw sama spróbowała zaaranżować swoją przestrzeń. Dopiero, gdy poczujesz, że samodzielna aranżacja biura przerasta cię, skorzystaj z pomocy firmy zajmującej się projektowaniem i aranżacją wnętrz.

Psychologia a aranżacja biura

Wiele osób zapomina, że wystrój biura jest niezwykle istotny. Przebywając w ładnym biurze będziesz czuła się komfortowo a twoja praca będzie bardziej wydajna. Natomiast twój klient, poczuje się swobodnie przebywając w estetycznie zaaranżowanej przestrzeni.

Przestrzegamy jednak przed przesadą. Biuro wyglądające zbyt nowocześnie albo pełne przepychu może spłoszyć klienta. Siedząc w pomieszczeniu przypominającym stację kosmiczną bądź komnatę w pałacu sułtana pomyśli, że nie ma czego szukać w tej dziwnej firmie.

Postaw na wygodę i funkcjonalność

Aranżując swoje biuro, nie musisz kupować nudnych biurowych mebli. Nadaj przestrzeni ciekawego i indywidualnego charakteru. Ale pamiętaj przy tym o jednym – twoja wygoda powinna być na pierwszym miejscu i to właśnie tym

Fotolia_31295638_XL
Fot. Fotolia.com

kryterium należy kierować przede wszystkim. Jest to bardzo ważne, gdyż często – dobierając komponenty do pomieszczeń pracy – bierzemy głównie pod uwagę ich wygląd, a nie funkcjonalność i wygodę. W konsekwencji może się okazać, że po paru miesiącach będziesz musiała zaaranżować swoje biuro na nowo.

Różnorodne kształty mebli przybierają często formy oryginalne, osobliwe, ale nie zawsze są wygodne. Pamiętaj, żeby połączyć te cechy, tak abyś mogła cieszyć się i wygodą i elegancją. Jest to możliwe.

Inspiracje

Specjaliści od aranżacji wnętrz poszukują coraz to nowszych rozwiązań w dziedzinie urządzania przestrzeni. Inspiracje czerpią zarówno ze współczesności, jak i z historii. Kierunki w sztuce i kulturze dostarczają wielu pomysłów na urządzanie wnętrz.

Głównym kierunkiem, z którego czerpie się najwięcej inspiracji to pop art. Jednorodna kolorystyka, różnorodność kształtów i form, elementy kultury popularnej to główne cechy tego nurtu. W takim wnętrzu zawsze mile widziany będzie plakat bądź obraz z wizerunkiem znanej postaci. Legendarne postacie takie jak Marylin Monroe, James Dean czy Audrey Hepburn zawsze zwrócą na siebie uwagę, nie mniejszą niż piękna ozdoba. Aranżacja biura w stylu pop art jest dla odważnych osób, nie lubiących sztampy.

Kolejnym stylem wykorzystywanym w nowoczesnej aranżacji wnętrz biurowych jest styl naturalny, charakteryzujący się prostotą i funkcjonalnością rozwiązań. Tutaj nie stosuje się zbyt wielu elementów dekoracyjnych, a kolory charakterystyczne dla niego to m.in.: beż, ecru, zieleń, szarości i grafit. Idealnymi dodatkami będą wielkie zielone rośliny w glinianych donicach i sofa z wykończeniem rattanowym.

Bardzo popularny jest również industrializm. Wystrój takiego biura charakteryzuje się prostotą. Dzięki niezamaskowanym rurom, ścianom z cegły i podłogi z desek biuro nabiera specyficznego i oryginalnego wyglądu. Wybierając ten styl aranżacji, nie należy jednak przesadzać.

negocjacje wynagrodzeń w czasie rozmowy kwalifikacyjnej

Jak rozmawiać o pensji w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

makijaż kocie oko

Makijaż kocie oko – krok po kroku