zamknij
Śpiąca królewna w pracy

Śpiąca królewna w pracy

0udostępnień
typ osobowości

Managerowie coraz częściej są świadomi tego, że odpowiednie wykształcenie i „twarde” kompetencje nie wystarczą, by pracownik odnalazł się na powierzonym mu stanowisku. Konkretne zadania wymagają konkretnych cech charakteru. Sprawdź jak postępować z osobami o osobowości Kopciuszka, Śpiącej królewny i Jasminy.

Być może na jej widok nie rozlegają się gwizdy podziwu, ale z jej zachowania nie trudno się zorientować, że aspiruje do tego, aby okrzyknąć ją disneyowską księżniczką. Czy jest w tym coś złego? Przecież księżniczki są zazwyczaj miłe i uczynne.

Ale są niestety i takie, które mają zły stosunek do pracy, który z jednej strony przejawia się lenistwem i wysługiwaniem się innymi, a z drugiej przekonaniem o własnej nieomylności. Masz wtedy wielką ochotę powiedzieć im, że albo się wezmą za robotę albo zostaną wyrzucone z pracy, bo na pewno nie mają szansy dostać nagrody w postaci złotego pantofelka.

Oto krótki przewodnik dla managerów, którzy mają w swoich zespołach osoby zachowujące się w poniższy sposób.

Osobowość Kopciuszka

Jest miłą, ciężko pracującą panną, ale bierną, pogodzoną z losem, nieznającą swojej wartości i niestety mającą problem z asertywnym przedstawieniem swoich opinii.

Fot. Fotolia.com

Powinnaś ją zachęcać do większej aktywności poprzez pytanie o jej zdanie, umożliwianie jej wypowiadania się w szerszym gronie. Nie uczynisz z niej liderki, ale podniesiesz jej poczucie własnej wartości.

Osobowość Śpiącej królewny

Ta panna często jest nieobecna myślami w czasie pracy, wykonuje swoje obowiązki, ale bez jakiegoś szczególnego zaangażowania. Często też wysługuje się innymi.

Spotkaj się z nią i spróbuj zorientować co jest przyczyną takiego zachowania. Lenistwo czy być może brak jej po prostu wyzwań w pracy? Aby wyrwać ją z tego uśpienia, stwórz jej właściwe warunki do pracy, które ją zmotywują.

Osobowość Księżniczki Jasminy

Panna rezolutna, która ma zawsze własną opinię w każdej sprawie, czasami przemądrzała. Trudno ją zmotywować do pracy nad projektami co do których nie jest przekonana.

Powinnaś ją zmusić do pracy nad zadaniami, które są najistotniejsze a niekoniecznie wychodzą od niej, podkreślając jednocześnie, że w następnym razem jej projekt będzie analizowany i wtedy będzie musiała się wykazać.

konkurs

Wyniki konkursu Moją idolką jest…

jak wychować dziecko na lidera

Jak wychować dziecko na lidera