zamknij
Korzyści z planowania kariery zawodowej

Korzyści z planowania kariery zawodowej

0udostępnień
planowanie ścieżki kariery

Planowanie kariery wynika z chęci panowania nad własnym życiem zawodowym. To również gotowość na zamiany, które mogą się przytrafić w czasie przebiegu twojej kariery zawodowej. Planując, masz szansę na wykonywanie zawodu, który sprawi ci najwięcej radości, ponieważ będzie zgodny z twoimi zainteresowaniami.

Dlaczego powinnaś być zainteresowana tym, aby zaplanować swoją karierę? Bo to twoja kariera. Jeśli nie weźmiesz za nią odpowiedzialności i swoją przyszłość zawodową pozostawisz przypadkowi, będziesz dryfować między jedną pracą a drugą bez określonego celu, nie odczuwając przy tym satysfakcji. Po pewnym czasie zabraknie ci motywacji i skuteczności w podejmowanych zadaniach. Planowanie kariery ma cię przed ustrzec przed traceniem energii i czasu na zajęcia oraz stanowiska, które cię nie rozwijają i których nie lubisz.

Planowanie kariery powinnaś zacząć od wnikliwej analizy samej siebie, co umożliwi ci dokonanie właściwego

Fot. Fotolia.com

wyboru swoich celów w życiu prywatnym i zawodowym, które będą zgodne z twoimi aspiracjami, marzeniami i umiejętnościami. Odpowiednio dobrane cele zawodowe pomogą skoncentrować ci się na tej pracy, którą chcesz wykonywać. Ponadto motywują, ukierunkowują i są pomocne w osiągnięciu tego co sobie założyłaś.

Planowanie kariery nie kończy się tylko na wyborze celów krótko i długoterminowych, trzeba je teraz realizować w obrany przez siebie sposób. Dzięki ukierunkowanym i systematycznym działaniom, takim jak pogłębianie kwalifikacji zawodowych zwiększasz swoją konkurencyjność na rynku pracy.

Ponieważ przyszłość jest nieprzewidywalna, powinnaś być gotowa na zmiany. Opracowana strategia planowania kariery zawodowej pomaga przewidzieć bariery i problemy, które mogą się pojawić, a także wskazuje co można zrobić, aby ich uniknąć lub rozwiązać.

Ponadto dzięki zaplanowanej karierze przezwyciężamy lęk i bierności związane z trudniejszą sytuacją na rynku, a także jest nam łatwiej poszukiwać i zdobywać pracę.

marka osobista

Personal branding czyli tworzenie marki osobistej

problemy ze wstawaniem

Jak wstawać z łóżka z większą energią