zamknij
Biustonosze wśród modowych trendów

Biustonosze wśród modowych trendów

0udostępnień

Ładna bielizna sprawia, że kobieta czuje się w niej komfortowo, elegancko. Odpowiednio dobrana podkreśla biust, nadaje mu kształt, uwydatnia jego walory. Trendy w modzie nie zamykają się tylko na ubraniach codziennych, ale też ważnym ich elementem jest bielizna a w szczególności biustonosze.

Bieliźniane trendy

Współczesne media skupiają się nie tylko na najnowszych trendach modowych, ale przyglądają się także światowym wybiegom, w których jednym z głównych tematów przewodnich jest właśnie bielizna.

Biustonosze z najnowszych kolekcji stały się hitem także w Polsce. Mowa tu przede wszystkim o biustonoszach z baskinką i paskami. Te dwa modowe trendy królują w sklepach bieliźniarskich.

  • Biustonosze z baskinką

Charakteryzuje się tym, że ma przedłużaną pod linią biustu, zazwyczaj koronkową lub ozdobna część. Ten element sprawia, że biustonosz jest seksowny, a zarazem elegancki. Stylowy wygląd i ładny fason biustonosza z baskinką przyczynił się do tego, że kobiety taki typ bielizny przestały ukrywać pod ubraniem. Biustonosze te, ale bardziej zabudowane, stały się widocznym elementem stroju.

  • Biustonosze z dodatkowymi paskami

To kolejny modowy hit, gdyż jest to niezwykle kobiecy element bielizny, który podkreśla kształty biustu, wypełnia go i optycznie powiększa. Dodatkowe paski rozmieszczone nad lub pod linią biustu nadają tym stanikom niezwykle ozdobnego charakteru. Podobnie jak w przypadku biustonoszy z baskinką, te z dodatkowymi paskami także są przez kobiety bardziej eksponowane.

Tradycyjne kroje

Fot. Fotolia.com

Niestety tylko niewielki procent kobiet wie, jaki ma dokładnie rozmiar piersi i jaki w związku z tym biustonosz będzie odpowiedni. Chodzi o wygodę, ładny design, ale też o to, by małe piersi optycznie powiększyć, a duże zebrać i uwydatnić jego walory. Oczywiście, w każdym sklepie z bielizną w doborze odpowiedniego biustonosza pomoże wykwalifikowana Brafitterka, która dobierze odpowiedni rozmiar oraz krój. Rodzajów biustonoszy jest sporo, każdy z nich w inny sposób podkreśla kobiece kształty. Oprócz wspomnianych wyżej ostatnich modowych hitów, kobiety mogą wybierać biustonosze z kilku dostępnych na rynku rodzajów. Do najpopularniejszych i należą następujące kroje:

  • Push-up – To model idealny dla kobiet z małym biustem, które chcą za pomocą biustonosza nieco podnieść piersi i optycznie je powiększyć. Połowa miseczki w biustonoszach typu Push-up jest wypełniona, więc noszenie takiego stanika optymalnie zaokrągla biust. Taki biustonosz świetnie nadaje się do różnego rodzaju sukienek.

  • Bardotka – biustonosze tego typu nadają się zarówno dla kobiet z małym jak i dużym biustem. Ich cechą charakterystyczną jest brak ramiączek, a miseczki trzymają się na biuście dzięki specjalnym, silikonowym wypełnieniom. to model, który zwyczajowo występuje bez ramiączek, a mimo to dobrze utrzymują się na biuście dzięki silikonowym wstawkom. Polecany w kreacjach gorsetowych.

  • Balkonetka – Biustonosze te przypominają nieco bardotki, ale są bardziej zabudowane i posiadają ramiączka. Polecane przede wszystkim kobietom z większym biustem, gdyż stanik typu balkonetka je podnosi i eksponuje. Są to biustonosze dość mocno zabudowane, dlatego idealne są na co dzień.

  • Biustonosze sportowe – dla kobiet aktywnych, w których życiu sport odgrywa ważna rolę. Zadaniem takiego typu biustonoszy nie jest seksowny wygląd, czy eksponowanie biustu, ale jego ochrona, dlatego sportowe modele przytrzymują biust i chronią go przed urazami.

Trendy bieliźniarskie wciąż się rozwijają, a kobiety coraz chętniej i częściej zwracają na nie uwagę. Bielizna, a zwłaszcza biustonosze przestały być skrywanym elementem stroju, a stały się jego ważną częścią.

Eleganckie damskie spodnie na każdą okazję

Torebka shopper bag jako ostatni krzyk mody