zamknij
Jak dobrać odpowiedni biustonosz do ubrania

Jak dobrać odpowiedni biustonosz do ubrania

0udostępnień
dobrze dobrany biustonosz

Nieodpowiednio dobrana bielizna sprawia, że cała reszta stroju źle się układa, powstają wałki, wybrzuszenia. Częstym problemem stają się przebijające szwy, które wyraźnie zaznaczają linię bielizny. Na co dzień powinniśmy się starać, aby nie było jej widać, ponieważ prezentowanie odzieży intymnej nie należy do dobrego tonu.

Odzież noszona pod wierzchnim ubraniem decyduje w dużym stopniu o tym, jak owe ubranie będzie wyglądać. Nieodpowiednio dobrana bielizna sprawia, że cała reszta stroju źle się układa, powstają wałki, wybrzuszenia. Częstym problemem stają się przebijające szwy, które wyraźnie zaznaczają linię bielizny. Na co dzień powinniśmy się starać, aby nie było jej widać, ponieważ prezentowanie odzieży intymnej nie należy do dobrego tonu.

Fot. Fotolia.com

Wyjątkiem są wieczorowe kreacje na szczególne okazje, gdzie można pozwolić sobie na odsłonięcie nieco większej ilości ciała. Na takie momenty bardzo dobrze nadaje się tzw. bardotka, która ma za zadanie maksymalnie wyeksponować górą część biustu. Oryginalna bardotka nie ma ramiączek, przez co chętnie zakładana jest do sukienek bez ramion. Niektóre modele tego biustonosza mają falbanki, które wystając spod sukienki dają świetny efekt. Odsłonięty dekolt jest elementem wielu strojów wieczorowych, nie powinien jednak być wykorzystywany podczas zwykłych dni.

Bielizna zakładana na co dzień powinna przede wszystkim dobrze podtrzymywać biust i solidnie stabilizować. Nieubłagana grawitacja zmienia stopniowo kształty, dlatego biustonosze codzienne powinny być dobrze dopasowane, aby dźwigać cały ciężar biustu. Dzięki temu czas nie naruszy ciała, a biust pozostanie przez lata w tym samym miejscu. Najlepszym wyborem codziennym są biustonosze usztywniane i półusztywniane, które stanowią pewnego rodzaju rusztowanie, na którym opiera się biust.

Bardzo popularna wśród pań jest bielizna typu push-up, która ma za zadanie podnosić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki typ biustonoszy może nieco zniekształcać, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru i grubości wypełnienia. Po ten model szczególnie chętnie sięgają kobiety z nierównym biustem, gdzie jedna pierś jest mniejsza od drugiej. Dzięki specjalnym wkładkom można optycznie wyrównać różnicę wyjmując jedną z nich z biustonosza.

Do obcisłych bluzek najbardziej nadaje się bielizna bezszwowa, która jest tworzona termicznie (a nie szyta). Dzięki temu na ubraniu nie widać charakterystycznej linii biustonosza.

kobiecy relaks

Wolny czas – jak go spędzić?

perfumy

Zimowe aromaty