zamknij

Zimowe aromaty

0udostępnień
perfumy

Zima to czas, kiedy zmieniają się nasze upodobania zapachowe. O ile wiosną i latem większość kobiet automatycznie wybiera zapachy lekkie, kwiatowo-owocowe, o tyle zimowe dni pachną nieco ciężej. Zapachy zimowe charakteryzują się aromatami orientu i przypraw.

Świąteczne aromaty

Zima to czas, który kojarzy się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem. Ze świętami zaś kojarzą się bardzo konkretne aromaty pojawiające się nie tylko w kuchni, ale również w kosmetykach, które w tym czasie wybieramy. Wśród najczęściej występujących świątecznych zapachów są aromaty jabłek z cynamonem, choinki, pomarańczy, czekolady i goździków. W znanych perfumeriach w okresie świątecznym pojawiają się limitowane serie kosmetyków o wspomnianych wyżej aromatach. Można kupić mydełka o zapachu jabłek z cynamonem, kulki do kąpieli pachnące choinką, albo balsamy do ust o aromacie pomarańczy.

Zapach Walentynek

Fot. Fotolia.com

Kiedy mija już świąteczne zamieszanie, powoli przemijają również aromaty związane bezpośrednio z tym okresem. Zanika woń choinki czy świątecznej szarlotki, ale w zamian pojawiają się na półkach sklepowych luksusowe perfumy, bo już niedługo Walentynki. Wśród setek buteleczek znajdują się zapachy, które przypadną do gustu każdej kobiecie. Warto dobrze poszukać, aby wspaniałymi aromatami podbić serce ukochanej.

Zimowe wonie

Poza zapachami świątecznymi i eleganckimi aromatami luksusowych perfum kupowanych na Walentynki zimą można również spotkać w kosmetykach inne aromaty. Firmy kosmetyczne o tej porze roku wypuszczają na rynek kosmetyki pachnące wanilią, cynamonem czy goździkami. Można spotkać też delikatny aromat grzanego wina z dodatkiem przypraw lub słodką woń czekolady doprawionej np. imbirem.

Z pięknymi woniami kojarzą nam się raczej ciepłe pory roku. Zapachy delikatnych kwiatów i owoców wydają się być najczęstsze w sklepach kosmetycznych, ale jak widać również zima jest pełna niesamowitych aromatów. Warto zainteresować się również nimi.

dobrze dobrany biustonosz

Jak dobrać odpowiedni biustonosz do ubrania

dieta z dostawą

Zdrowe odżywianie podstawą dobrego samopoczucia