zamknij
Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi. Krótki przewodnik

Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi. Krótki przewodnik

0udostępnień
24 czerwca 20201147Views

Dla jednych to niemal talizmany i przedmioty, które mają zapewnić życiowe powodzenie. Inni kochają je za unikalne piękno. Jedno jest pewne: wobec kamieni szlachetnych nie przechodzi się obojętnie. Od wieków fascynują ludzi. Również współcześnie srebrna biżuteria z bursztynami, topazami czy akwamarynami to ozdoba każdej szkatułki.

Srebro i kamienie szlachetne – para doskonała

Kamienie szlachetne wyglądają pięknie w połączeniu z biżuterią różnego rodzaju. Szczególnie dobrze komponuje się z nimi srebrna biżuteria, niezależnie od tego, co nas interesuje – pierścionki, wisiorki, kolczyki, bransoletki.

Srebro i kamienie to zestaw z jednej strony nieprzemijająco modny, z drugiej wyraz przywiązania do klasyki i tradycji. I to jeszcze nie wszystko, ponieważ uniwersalność ma tu więcej twarzy. Biżuteria srebrna, uzupełniona o kamienie, pasuje każdej kobiecie. Niezależnie od wieku, karnacji, barwy oczu, osobowości i preferowanego stylu. Co ważne, nawet jeżeli zdecydujemy się na większy kamień, to dzięki łagodności srebra całość nie będzie wyglądała przytłaczająco.

Poza tym srebrna biżuteria z kamieniami szlachetnymi to dobry sposób na wyrażenie siebie. Z nią nie tylko dodamy uroku ubraniom na wieczorne wyjścia, ale też podkreślimy codzienne stylizacje.

Uczulamy jednak, że jeżeli decydujemy się na kamienie szlachetne, dopilnujmy, żeby ich autentyczność była potwierdzona metrykami. Tylko certyfikaty autentyczności dają nam pewność, że są one naturalne. Podobnie sprawy mają się ze srebrem. Sprawdzajmy, czy oznaczone jest ono próbą.

Kamienie szlachetne. Co wybrać?

Wszystkie kamienie szlachetne są piękne. Nie ma chyba osoby, która uważałaby inaczej. Niestety większość z nas nie może sobie pozwolić na posiadanie zarówno diamentów, jak i rubinów, szmaragdów, tanzanitów czy szafirów. Dlatego warto zdecydować się na błyskotkę, która jednocześnie nam się podoba, pasuje do nas oraz spełnia wszystkie nasze oczekiwania. W jakim sensie?

Jeżeli duże znaczenie ma dla nas luksus, wybierzmy tanzanit. Przypadnie on do gustu także osobom, które cenią uniwersalność. Jego intensywny niebieski kolor świetnie komponuje się np. z sukienkami wizytowymi – czarnymi bądź szarymi. Co ciekawe, nie brakuje również tych, którzy wierzą w lecznicze właściwości tanzanitu. Minerałowi temu przypisuje się korzystny wpływ na zmniejszanie napięcia psychicznego. Niektórzy uważają także, że tanzanit przyczynia się do spadku ciśnienia w oczach.

Rubin natomiast polecany jest zakochanym. Ona i on, którzy świata poza sobą nie widzą, z pewnością polubią też szafir. Podobno to talizman, który zapewnia małżonkom szczęście. A jeżeli chcemy być postrzegani jako osoby z jednej strony aktywne, z drugiej tajemnicze, sięgnijmy po szmaragd. Polubi go również każdy, kto kocha zieleń. Natomiast osoby z pogodnym usposobieniem nie będą mogły rozstać się z cytrynem. A tym, którzy uwielbiają zarówno klasykę, jak i nowoczesność, rekomendujemy ametyst. Z kolei miłośnikom wody, morza, ogólnie marynistycznej stylistyki z pewnością przypadnie do gustu akwamaryn.

Jakie są zalety tkanin bambusowych?

Jak poinformować ( prawie byłego) męża o rozwodzie? Trudne pytanie, ale i trudna odpowiedź