zamknij
Jakie są zalety tkanin bambusowych?

Jakie są zalety tkanin bambusowych?

0udostępnień
8 czerwca 20201651Views

W ostatnim czasie coraz mocniej promuje się eko-trendy, wnikające powoli we wszystkie dziedziny życia. Również w przypadku mody można zaobserwować zwrot w stronę rozwiązań przyjaznych środowisku.

W dużej mierze nowoczesna moda stawia na produkty wykonane z naturalnych surowców. Jednym z ciekawych przykładów tego typu rozwiązań, które cieszą się szczególnie dużą popularnością, stały się w ostatnich latach tkaniny bambusowe.

Właśnie o nich chcielibyśmy napisać dziś nieco więcej, pokazując, jak wiele zróżnicowanych zastosowań mogą mieć tego typu produkty.

Do czego zatem można wykorzystać tkaniny bambusowe?

Bambus – ekologiczny sposób na produkcję tkanin

Dla wszystkich miłośników ekologicznych tkanin tekstylia bambusowe są wręcz idealnym rozwiązaniem. Z jakiego powodu? Wyróżniają się naprawdę wysoką jakością. Nie sposób odmówić im wielu właściwości, dzięki którym bywają nawet porównywane do jedwabiów dzięki swej trwałości i odporności na zagniecenia.

Tkaniny bambusowe wykonuje się oczywiście z drzewa bambusowego. Uprawy tej rośliny są szczególnie popularne w ciepłych krajach azjatyckich, skąd jednak zawędrowały do różnych zakątków świata. Coraz częściej zdarzają się nawet w Polsce.

Bambus rośnie bardzo szybko, a przy tym rzadko jest atakowany przez szkodniki. Do jego uprawy nie są zatem potrzebne pestycydy, mocne środki owadobójcze ani nawozy.

Czym wyróżniają się tkaniny bambusowe?

Podstawową zaletą tkanin wykonanych z bambusa są delikatność i miękkość, połączone z olbrzymią trwałością. Tekstylia zrobione z tego surowca zalicza się do szczególnie odpornych na gniecenie, a przy tym niezmiernie elastycznych. Włókno jest wytrzymałe i utrzymuje swoje właściwości przez długi czas, jeśli tylko zadbamy o odpowiednią pielęgnację odzieży.

Warto wspomnieć o tym, że materiały bambusowe doskonale chłoną wilgoć i są przewiewne. Co ciekawe produkty z bambusa mają naprawdę dobre właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że w trakcie upałów gwarantują przyjemny chłód, a zimą przynoszą uczucie ciepła.

Tkaniny bambusowe są szczególnie polecane dla osób z rozmaitymi uczuleniami wziewnymi. Dlaczego? Ponieważ mają właściwości antystatyczne. Oznacza to, że nie przyciągają kurzu i szkodliwych roztoczy. Równocześnie produkty z tego typu włókien mają silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Stanowią zatem idealną tkaninę dla alergików do produkcji odzieży oraz rozmaitych tekstyliów domowych, w tym ręczników oraz pościeli.

Do czego nadają się tkaniny bambusowe?

Skoro już powiedzieliśmy, że tekstylia wykonane z włókien bambusowych sprawdzają się w odzieży dla alergików, warto również zastanowić się do czego bywają powszechnie używane.

Ubrania uszyte z tego typu tkanin chętnie noszą miłośnicy produktów przyjaznych naturze. Materiały bambusowe idealnie nadają się dla osób o skórze delikatnej, skłonnej do podrażnień. Zapewniają jej bowiem dostęp powietrza, a same są miękkie i przyjemne w dotyku

Właściwości tekstyliów wykonanych z bambusa sprawiają, że chętnie używa się ich do produkcji ubrań i akcesoriów dla dzieci. Niejeden sklep z wózkami dziecięcymi i akcesoriami dla najmłodszych chętnie stawia na kocyki, ręczniki, bieliznę pościelową oraz otulacze z tego właśnie miękkiego i naturalnego materiału, który zapewnia maluchom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo, bez podrażnień i uczuleń. Można takie produkty znaleźć w Wozki-foteliki.pl.

Powszechnie używa się także tkanin bambusowych do produkcji odzieży letniej, o sporych właściwościach oddychających. Włókna umożliwiają wymianę powietrza, dzięki czemu w sukienkach i koszulkach wykonanych z tego surowca nigdy nie jest gorąco. Idealnie sprawdzają się nawet w trakcie szczególnie upalnych dni. Powinnyśmy zatem wrzucić je do walizki, gdy planujemy wyjazd wakacyjny w ciepłe kraje.

Bambus – natura i moda mogą iść w parze

Tkaniny bambusowe są naturalne i niezmiernie trwałe. Wykorzystuje się je coraz powszechniej do produkcji odzieży dla wymagających, sprawdzającej się w różnych warunkach i gwarantującej zawsze najwyższy komfort użytkowania.

Tego typu produkty sprostają nawet najbardziej wyrafinowanym gustom. Warto zatem podczas najbliższych zakupów wybrać produkt wprost z natury, który zapewnia komfort, wygodę oraz wpisuje się w najmodniejsze trendy sezonu.

Jak dobrać okulary korekcyjne damskie do kształtu twarzy?

Biżuteria srebrna z kamieniami szlachetnymi. Krótki przewodnik