zamknij
Jak dobrać okulary korekcyjne damskie do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary korekcyjne damskie do kształtu twarzy?

0udostępnień
21 kwietnia 20201110Views

O ile dla niektórych noszenie oprawek jest modnym dodatkiem podkreślającym oryginalność stylizacji, dla innych przykrym obowiązkiem. Można to jednak zmienić poprzez odpowiedni dobór okularów korekcyjnych damskich. Prawidłowo dopasowane sprawią, że będziemy wyglądać atrakcyjnie. Rodzi się pytanie, na co zwracać uwagę przy wyborze oprawek?

Kształt twarzy jako punkt wyjścia

Kluczem do sukcesu jest określenie kształtu twarzy. Można to zrobić w dwojaki sposób – albo udać się do specjalisty po fachową poradę albo skorzystać z ogólnodostępnych poradników i zrobić to na własną rękę. Wbrew ogólnym przekonaniom, nie jest to takie trudne. Wybierając okulary korekcyjne damskie, każda kobieta powinna najpierw przygotować sobie szminkę i lustro. Brzmi dziwnie? Być może, ale będzie to potrzebne do określenia kształtu twarzy. A zatem, stojąc przed lustrem należy odrysować jej kontur na lustrzanej powierzchni, a potem sklasyfikować uzyskany obrys do jednej z kilku grup.

Okulary korekcyjne damskie a kształt twarzy

Twarz może być okrągła, owalna, trójkątna, podłużna i kwadratowa. Każda z nich wyróżnia się charakterystycznymi elementami, które pozwalają na dokładne przypisanie jej do danej kategorii.

Twarz okrągła

To kształt, który wymaga optycznego wyszczuplenia i wydłużenia. Dlatego najbardziej polecane są prostokątne lub kwadratowe oprawki. Alternatywą są także modele zwężające się do dołu.

Twarz owalna

To najbardziej uniwersalny kształt twarzy spośród wszystkich dostępnych. Dlaczego? Ze względu na zachowanie idealnych proporcji długości do szerokości, dzięki czemu każdy model okularów korekcyjnych damskich będzie dobrze się prezentował.

Twarz kwadratowa

Jej cechą szczególną są wyraziste rysy, które poprzez dobór odpowiednich okularów damskich korekcyjnych trzeba złagodzić. Jak to zrobić? W bardzo prosty sposób! Zaleca się, aby wybierać lekko zaokrąglone, dwukolorowe modele – z jaśniejszym dołem i ciemniejszą górą.

Twarz podłużna

Twarz podłużna jest bardzo zbliżona do kwadratowej. Jedyna różnica polega na tym, że jest nieco dłuższa. Jednak i w tym przypadku odpowiednio dobrane oprawki załatwią sprawę. W zrównoważeniu proporcji twarzy pomocne okażą się modele o okrągłych i owalnych kształtach.

Twarz trójkątna

To ostatni rodzaj kształtu twarzy. Jej posiadaczki powinny wybierać okulary korekcyjne damskie, które swoją konstrukcją odwrócą uwagę od jej górnej części. Polecane są zatem modele delikatne, jasne, utrzymane w owalnym lub okrągłym kształcie, a także te pozbawione oprawek.

Kogo może zainteresować digitalizacja szablonów krawieckich?

Jakie są zalety tkanin bambusowych?