zamknij
Dobierz idealny kostium kąpielowy

Dobierz idealny kostium kąpielowy

0udostępnień

Lato to wymarzony czas na wzięcie urlopu i odsapnięcie od zawodowych obowiązków. Jeśli jeszcze  nie kupiłaś kostiumu kąpielowego, podpowiemy ci, jak go dobrać, aby twoja figura prezentowała się w nim bardzo dobrze.

Zanim kupimy kostium kąpielowy warto najpierw uważnie przyjrzeć się swojej sylwetce. Nie każdy bowiem stój, który widzimy w reklamie bądź na wieszaku, będzie do nas pasował. Poniżej przedstawione są proste zasady doboru kostiumu do sylwetki, aby nasza pupa wyglądała zgrabnie.

Typ gruszka – to figura, w której uwydatnione są biodra i pośladki, biust natomiast jest niewielki. Do takiej figury idealny będzie dwuczęściowy strój z wysokim stanem majtek.

Fotolia_2545893_Subscription_L
Fot. Fotolia.com

Typ jabłko – jest charakterystyczny dla kobiet o większym biuście,  szerokiej talii, masywnych udach i płaskich pośladkach – przy takiej sylwetce polecana jest bielizna korygująca, która tuszuje niedoskonałości oraz wyszczupla. Kobiety z taką figurą dobrze będą wyglądały w kostiumie jednoczęściowym, podnoszącym nieco pośladki. Jeśli panie z takim typem sylwetki nadal nie czują się komfortowo, powinny pomyśleć o chuście maskującej duże biodra i płaskie pośladki.

Typ kolumna – ten typ sylwetki charakteryzuje się biodrami i ramionami tej samej szerokości, niewielką, płaską pupą, średnim biustem, długimi nogami i brakiem kobiecych wcięć. Panie o tej figurze będą dobrze wyglądały w sportowym bikini, bardzo dobrze sprawdzą się tu majtki w formie bokserek.

Typ klepsydra – to typ najbardziej kobiecy, tzw. idealny. Kobiety o tej sylwetce mają podobną szerokość klatki piersiowej i bioder, wąską talię, raczej duże piersi i mocne uda. Do takiej sylwetki doskonale pasują stroje podkreślające atuty, akcentujące pupę, talię, biust. Mogą to być odważne stroje, nawet te finezyjnie wycięte.

Porządek na biurku. Jak wykorzystać akcesoria biurowe, żeby zapanować nad bałaganem?

Paznokcie hybrydowe – zrób je sama!