zamknij
Porządek na biurku. Jak wykorzystać akcesoria biurowe, żeby zapanować nad bałaganem?

Porządek na biurku. Jak wykorzystać akcesoria biurowe, żeby zapanować nad bałaganem?

0udostępnień

Według pewnej znanej teorii, bałagan na biurku jest swoistym objawem chaosu panującego w naszej głowie. Porządek w miejscu pracy pozwala skupić myśli, sprzyja koncentracji i utrzymaniu uwagi na konkretnym temacie. Poznajcie akcesoria biurowe, które ułatwią Wam utrzymanie porządku na biurku.

Koszulki A4

O tym, jak ważna jest odpowiednia segregacja dokumentów przekonał się na własnej skórze ten, kto choć raz nie mógł znaleźć ważnej faktury czy umowy, a czas jak zwykle naglił. Praktyczne akcesoria biurowe sprawiają, że możemy uniknąć tych problemów. Niezawodną ochronę dokumentów przed zgnieceniem czy zalaniem kawą zapewniają koszulki na dokumenty. Praktyczna i najczęściej spotykana wielkość A4 umożliwia przechowywanie dokumentów w nienaruszonym stanie, bez ich składania i zginania. Przezroczysta folia ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnych treści. Wykonane z polipropylenu i PCV, solidne i wzmocnione koszulki z powodzeniem posłużą przez wiele lat;

Pudła archiwizacyjne

Dokumenty przechowywane w koszulkach warto dodatkowo uporządkować. W tym celu należy zaopatrzyć się w pudła archiwizacyjne. Łatwą identyfikacja biurowych papierów umożliwiają praktyczne pola do opisu zawartości, umieszczone na dwóch bokach.

Wytrzymałe pudło, wykonane z 3-warstwowej tektury falistej, idealnie służy do przechowywania faktur i umów za miniony rok. Zintegrowana pokrywa zabezpiecza cenną zawartość od góry. Pudła z jednej strony ułatwiają utrzymanie porządku, z drugiej zaś zabezpieczają zawartość przed kurzem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Closeup portrait of young woman with yellow adhesive notes all over
Fot. Fotolia.com

Klipsy archiwizacyjne

Dokumenty, które z uwagi na swoją aktualność muszą często być pod ręką, warto spiąć klipsem archiwizacyjnym. Prosty klips umożliwia szybką wymianę dokumentów. Wygodę zapewnia uchwyt, który pozwala błyskawicznie złączyć ze sobą plik kartek.

Ofertówki

Do używanych na bieżąco ważnych papierów praktycznym artykułem biurowym są także ofertówki. Wykonane z trwałego PCV, pomogą w łatwym spięciu kilku kartek ze sobą. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie w jednym miejscu chcemy zawrzeć ofertę danego klienta. Ofertówka, ze względu na swój estetyczny wygląd, z powodzeniem może zostać wręczona kontrahentowi.

Żyj kolorowo!

Praca biurowa wcale nie musi kojarzyć się z szarością i monotonią. Przestrzeń nabierze kolorów za sprawą praktycznych akcesoriów biurowych. Dla miłośników prostych i tradycyjnych rozwiązań w utrzymaniu porządku niezastąpione mogą okazać się teczki tekturowe z gumką. Atrakcyjna radosna kolorystyka i solidna tektura – dzięki tym teczkom prace porządkowe w biurze staną się czystą przyjemnością!

Kolorową organizację dokumentów gwarantują też segregatory. Ich zróżnicowaną kolorystykę można wykorzystać na co dzień, umieszczając dany typ dokumentów w segregatorze o określonym odcieniu. Szerokie, rozmieszczone na grzbiecie pole do opisu w pozycji pionowej ułatwia zidentyfikowanie zawartości. Okrągły otwór na palec sprawi, że potrzebny segregator w kilka chwil znajdzie się w naszych rękach.

Wdzięk, elegancja i wygoda, czyli spódniczki damskie na każdą okazję

Dobierz idealny kostium kąpielowy