zamknij
Gorące zimowe trendy – jak modnie wyglądać w pracy zimą

Gorące zimowe trendy – jak modnie wyglądać w pracy zimą

0udostępnień
moda zima 2014

Zima jednak nadeszła – i całe szczęście, bo jest okazja, żeby dokonać przeglądu szafy i wyruszyć na zakupy. Czas przestać się martwić, że jesienne przygotowania do nowego sezonu pójdą na marne i zająć się kompletowaniem zimowego stroju oraz uzupełnianiem dodatków. Warto zatem przypomnieć sobie prognozy na sezon zimowy 2014, by przekonać się o ich trafności i oczarować swoich współpracowników modnym wizerunkiem.

Najważniejszą zasadą tegorocznego sezonu zimowego jest dominacja kraciastych wzorów, zatem idealny będzie długi, płaszcz w kratę, najlepiej gruby i wełniany, o zaokrąglonej linii ramion. W dobrym tonie będą również kraciaste spódnice lub koszule (modny jest krój prosty i surowy, koszula zatem może przypominać wyjętą z męskiej szafy). Ciepły i wygodny ubiór komponujemy według zasady „na cebulkę” – zakładamy dużo warstw, dbając jednakże o to, by były one różnej długości, do czego inspirują stylizacje Phillipa Lima. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby do pracy ubrać się ciepło i z fantazją.

Fot. Fotolia.com

Najmodniejsze w tym roku kolory to zdecydowane szarości, intensywne bordo i burgund, a także doskonale komponujący się z kraciastymi wzorami nieśmiertelny granat. Kompozycja „na cebulkę” pozwala na odważne łączenie wszystkich tych kolorów. Jesienne prognozy dotyczące trendów dominujących tej zimy zawierały również zapowiedź powrotu militarnej zieleni oraz nieskazitelnej bieli. Najmodniejsze ubrania skórzane opierają się właśnie na dominacji bieli lub czerni. Jeżeli chcemy założyć futro, to tylko sztuczne, nie imitujące prawdziwego, utrzymane w zdecydowanych kolorach. Modne są również wykonane ze sztucznego futra, znacznie za duże czapy. Tegoroczna moda zakłada popularność dodatków w rozmiarze XXL, dlatego też warto zaopatrzyć się w puchowe rękawice lub długi szalik.

Charakterystyczną dla sezonu zimowego 2014 tendencją jest moda na retro. Wszystkie najpopularniejsze magazyny modowe wieszczą triumfalny powrót stylizacji na aktorki Hitchcocka – styl ochrzczony mianem New Look. Modne będą zatem grube, wełniane płaszcze, poszerzane spódnice i skracane żakiety. Do tego obowiązkowe będą mocno wyeksponowane dodatki, najlepiej zakładane na ubranie. Gruby naszyjnik można założyć bezpośrednio na sweter lub ciepły golf, w dobrym tonie będzie szeroka bransoleta na rękawie zimowego stroju. Do inspiracji stylem retro przekonuje m.in. Vogue, przypominając zimowe tendencje sprzed lat, sięgając również do popularnych ostatnio lat 40. i 50.

Tendencje modowe charakterystyczne dla rozpoczętego właśnie sezonu zimowego inspirują do poszukiwania idealnych połączeń ciepłych ubrań w różnych rozmiarach, warto jednak pamiętać o dominującej w tym roku zasadzie jednolitego wzoru w całym stroju (wystarczy przyjrzeć się choćby zimowej kolekcji Kenzo). Moda na lata powojenne, inspiracje psychodelicznym glamourem lat 70. oraz dodatki w rozmiarze XXL sprawią, że tegoroczna zima będzie okazją do noszenia szykownych i fantazyjnych ubrań, które z pewnością będą się prezentowały doskonale zarówno w pracy, jak i podczas towarzyskich spotkań.

Autor: Anna Przewalski (vouchercloud.pl)

karoshi

Karoshi czyli jak niewinny wyścig szczurów może doprowadzić do śmierci z przepracowania

Jak zostać prawnikiem

Jak zostać prawnikiem?