zamknij
Jak dobrać kurtkę do sylwetki?

Jak dobrać kurtkę do sylwetki?

0udostępnień
kurtka damska

Nawet najmodniejsza kurtka damska nie będzie idealnie leżeć, jeśli nie będzie dopasowana do sylwetki. Dostosowanie fasonu do proporcji figury to klucz do atrakcyjnego wyglądu.

Warto mieć świadomość, że kurtki damskie – jeśli są dobrze dopasowane – mogą zatuszować niedoskonałości sylwetki i jednocześnie zaakcentować walory figury. Wystarczy tylko poznać kilka najważniejszych zasad, by zakup kurtki był znacznie łatwiejszy.

Kurtki damskie a kolory i wzory

Kurtki damskie dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Większość pań przy wyborze kieruje się przede wszystkim własnymi upodobaniami, mniejszą uwagę zwracając na figurę. Tymczasem okazuje się, że kolor kurtki damskiej, a także nadrukowane wzory mogą mieć wpływ na wygląd kobiety.

Fot. Fotolia.com

Podczas zakupów warto pamiętać, że ciemne barwy optycznie wyszczuplają sylwetkę, a jasne i jaskrawe – mogą dodawać kilogramów. Podobnie jest ze wzorami – większe polecane są kobietom szczupłym, zaś małe (np. delikatne kropki) – mogą nosić także panie o bardziej krągłych kształtach.

Typ figury a fason kurtki

Jeśli chcesz, żeby kurtki damskie ładnie się na tobie prezentowały, musisz szczególną uwagę zwracać na typ figury i fason odzieży.

Jeśli twój typ sylwetki to:

  • kolumna – noś kurtki z paskiem w talii, które dadzą efekt „zwężenia”; zwróć uwagę również na długość – niech kurtki będą długie lub średnie (ważne by zakrywały szczupłe biodra);
  • kielich – świetnie sprawdzą się kurtki-bombki, które odwrócą uwagę od szerokich ramion; postaw na modele z dekoltem;
  • gruszka – wybieraj kurtki damskie z rozbudowaną górą – dużym kołnierzem, kieszeniami na piersiach, szerokimi rękawami; dzięki temu odwrócisz uwagę od szerokich bioder;
  • jabłko – najlepszym rozwiązaniem będą kurtki krótkie, które odciągną uwagę od wystającego brzucha, a podkreślą ładne nogi; zrezygnuj z fasonu z paskiem, jeśli twój brzuch jest bardzo wydatny;
  • klepsydra – masz szerokie pole możliwości, bo taka sylwetka uchodzi za idealną; jeśli chcesz podkreślić nogi – wybierz kurtkę krótką, jeśli chcesz zaakcentować szczupłą talię, wybierz kurtki z paskiem.

Jeżeli dostosujesz się do powyższych wskazówek, każda kurtka będzie leżeć na tobie idealnie. Szybko przekonasz się, że wcale nie musisz nosić kurtki „worka” lub innych nieodpowiednich fasonów. Pamiętaj, że kurtka to nie tylko warstwa ochronna przed zimnem, lecz także element modowej stylizacji.

rekrutacja

Rekrutacyjna wizytówka – jak cię widzą, tak cię zatrudnią!

przekwalifikowanie

Czas, by się przekwalifikować