zamknij
Czas, by się przekwalifikować

Czas, by się przekwalifikować

0udostępnień
przekwalifikowanie

Nie każe zwolnienie z pracy trzeba rozpatrywać jako porażkę. Oczywiście, otrzymanie wymówienia nie jest miłe, ale warto przekuć to niepowodzenie w sukces i spojrzeć na nie pod kontem otwierania się nowych możliwości.

Często zdarza się, że pracownik przez 10, 15 czy nawet 20 lat pracuje w jednej firmie. I to wcale nie dlatego, że kocha swój zawód ani ze względu na wysokie zarobki. Najczęściej po prostu jest tak przyzwyczajony do swojej pracy, że nawet nie myśli o jakiejkolwiek zmianie. Dlatego czasem likwidacja etatu może okazać się błogosławieństwem. To moment, w którym można, a nawet trzeba, zastanowić się co dalej chce się robić w życiu.

Odnalezienie się na rynku pracy po tak długim czasie nie jest łatwe. W ciągu ostatniego dziesięciolecia zmienił się sposób aplikowania na stanowisko, a same nazwy zawodów często zmieniły się, tak samo jak zakres obowiązków na danym stanowisku. Dlatego po utracie pracy warto udać się na kurs zawodowy, który wprowadzi w arkany nie tyle nowego zawodu, co pozwoli odświeżyć jego znajomość.

Fot. Fotolia.com

To także świetny moment, by się przekwalifikować lub zdobyć certyfikowane potwierdzenie swoich umiejętności. Przecież bywa tak, że dany pracownik zajmuje się w rzeczywistości kwestiami finansowymi, chociaż wcale nie wynika to z jego stanowiska ani zakresu obowiązków. W takiej sytuacji kursy finansowe udowodnią, że pracownik rzeczywiście posiada dużą wiedzę w tym temacie. Kiedy nazwa stanowiska i rzeczywiste obowiązki rozmijają się, warto wspomnieć o tym w CV, wypisując kilka swoich najważniejszych obowiązków w pracy.

Tego typu kursy to także okazja, by zdobyć nowe wiadomości i zmienić zawód. Jeżeli pracownik zawsze marzył o tym, by w pracy zajmować się rozliczeniami pensji, powinien zdecydować się na kurs kadry i płace. W ten sposób można też zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jeżeli długo borykamy się ze znalezieniem nowego stanowiska. Ciekawe kursy, zawsze prowadzone przez praktyków, oferuje firma Frr.pl. Można znaleźć tutaj szkolenia długie, które trwają kilka dni i wprowadzają w dany temat od podstaw oraz takie, które pogłębiają posiadaną już wiedzę i trwają krócej.

Takie szkolenia to również wspaniały sposób, by porównać poziom własnej wiedzy z kompetencjami innych uczestników. Może okazać się, że pracownik z 5-letnim stażem ma o wiele wyższe kwalifikacje od osób, które posiadają odpowiednie wykształcenie, ale pracują dopiero od niedawna. Taka wiedza poprawia samopoczucie, a także podpowiada, że doświadczenie jest tym, czym warto pochwalić się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Często okazuje się, że nowa praca jest o wiele lepsza – chociażby pod względem finansowym czy dzięki wprowadzaniu bardziej nowoczesnego systemu pracy. W nowym środowisku można wiele się nauczyć oraz poznać zespół zupełnie nowych ludzi, którzy działają w innej dynamice.

kurtka damska

Jak dobrać kurtkę do sylwetki?

Zdrowa dieta

Rzeźbimy brzuch – zdrowa dieta to podstawa!