zamknij
Jak dobrać rodzaj botków do stroju i sylwetki?

Jak dobrać rodzaj botków do stroju i sylwetki?

0udostępnień
mama

Buty to dla wielu kobiet najważniejsza część garderoby. Od wielu sezonów na ulicach królują botki, które można dopasować zarówno do eleganckich, jak i casualowych stylizacji. Jednak warto pamiętać, że przy doborze butów nie powinnyśmy kierować się wyłącznie własnymi upodobaniami, ale również typem sylwetki i ubraniami, które będziemy z nimi zestawiać.

Przy wyborze butów niezwykle istotną kwestią jest figura i wzrost. Bowiem za pomocą botków niskie panie mogą wydawać się wyższe, a te, którym natura nie pożałowała wzrostu, uwydatnią swoje długie i zgrabne nogi. W przypadku niskich kobiet buty nie powinny być zbyt „ciężkie”. O wiele lepiej postawić na delikatny, subtelny fason, który uczyni plus z filigranowej sylwetki i doda stylizacji dziewczęcego charakteru. W takim przypadku świetnie sprawdzą się sztyblety. Niewysokie panie mogą wydłużyć optycznie nogi za pomocą botków na szpilce lub słupku. Tego typu obuwie sprawdzi się również u kobiet, które nie mogą pochwalić się nogami modelek. W przypadku koturnów należy uważać, ponieważ niektóre modele mogą wyglądać zbyt topornie. Niskie panie powinny unikać zbyt długich kozaków, które skrócą optycznie nogi. W wielu przypadkach takie buty dodatkowo je pogrubiają i kompletnie zrujnują efekt całej stylizacji.

botkiWysokie panie mają ułatwione zadanie, jeśli chodzi o dobór butów. Mogą one zwykle pochwalić się długimi nogami, na których świetnie wygląda niemal każdy fason. Wiele kobiet uważa, że będąc wysoką nie należy nosić butów na podwyższeniu. Jest to mit, który na szczęście coraz częściej obalają odważne, wysokie panie. Dzięki szpilkom lub słupkom można wspaniale uwydatnić długie nogi i skupić na nich całkowitą uwagę. Jednak dla nieco mniej odważnych wysokich pań również znajdą się buty, w których ich sylwetka będzie nieziemska. Mogą one pozwolić sobie na wysokie kozaki, nawet sięgające za kolano lub sztyblety na tylko niewielkim podwyższeniu.

Buty to nieodłączny element stroju, więc by stylizacja była kompletna i dobrze wyglądała muszą pasować do tego, co u góry. O ile do casualowych stylizacji z „rurkami” na czele możemy dobrać niemal każdy rodzaj botów: niskie sztyblety, buty na szpilce lub słupku, czy obuwie sportowe, o tyle w przypadku eleganckich zestawów należy zachować większą ostrożność. Do sukienek sięgających za kolano najlepiej dobrać podwyższone botki o zgrabnym kroju. Nie należy zakładać do nich kozaków lub zbyt zabudowanych, „ciężkich” butów, ponieważ taki zestaw skróci sylwetkę. Do krótszych sukienek wybór jest o wiele większy.

Nie zawsze warto stosować się do oczywistych reguł. Zwiewnych, romantycznych stylizacji wcale nie musimy zestawiać z delikatnymi butami. Możemy postawić na nieco cięższe botki lub zgrabne sztyblety. Do rozszerzanych, eleganckich spodni najlepiej dobrać buty na koturnie lub szerszym słupku. Koturn nie powinien odznaczać się wówczas kolorem od pozostałych elementów buta.

Wybór botków nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Jednak znajomość własnej sylwetki i świadomość swoich atutów z pewnością go ułatwi. Również podczas doboru butów do stylizacji należy kierować się przede wszystkim zgrabnym i spójnym wyglądem całości.

Pij herbatę na zdrowie

Retinol w walce ze starzeniem skóry. W czym tkwi jego sekret?