zamknij
Niszowe perfumy z historią – co warto wiedzieć o zapachach Histoires de Parfums?

Niszowe perfumy z historią – co warto wiedzieć o zapachach Histoires de Parfums?

0udostępnień
3 grudnia 20171596Views

Histoires de Parfums nie jest kolejną marką produkującą popularne perfumy dostępne dla każdego. Marka ta, stworzona przez Geralda Ghislain charakteryzuje się niszowymi zapachami, opowiadającymi historie, przywołując daty i wspomnienia. Zapachy te są majestatyczne ale też bywają „trudne” i ciężkie do oswojenia ze skórą. Ich długo rozwijające się nuty potrafią zaczarować koneserów ale niekiedy też zniechęcić zwykłych użytkowników. Co takiego kryje się za zapachami Histoires de Parfums?

Powstanie

Gerald Ghislain, ojciec marki, to człowiek pełen pasji i kreatywności. Urodził się we Francji a wychowywał w Maroku. Otaczające go środowisko, zapachy i bodźce miały znaczący wpływ na kreowane przez niego produkty. Markę stworzył w 2000 roku zaczynając od kolekcji zapachów inspirowanych sławnymi postaciami czym zapoczątkował całą serię niezwykle oryginalnych i romantycznych perfum. W cały proces powstawania nowych zapachów wkłada całe swoje serce i energię, a każdy jego flakon zapewnia niepowtarzalne doznania i podróż po osobistych doznaniach z jego życia.

Inspiracje

Zapachy Histoires de Parfums to wspomnienia z podróży, hołd oddany sławnym postaciom, książkom czy poezji, zamknięte w prostych flakonach i opakowane w pudełka przypominające tomy książek. Pierwsze „tomy” zamiast fantazyjnych nazw zostały oznaczone datami. 1804, 1826, 1873, 1740 itd. – liczby te nawiązują do dat urodzin takich postaci jak Casanova, Mata Hari czy Juliusz Verne.

Kolejne tomy to pozornie proste zapachy, jak Noir Patchouli, Blanc Violette czy Vert Pivoine – perfumy, w których zamknięto aromaty paczuli, fiołka i piwonii – roślinne historie mistrzowsko wykreowane przez ojca marki. Seria zapachów poświęcona żywicy agarowej czy unikalnym miejscom jak Moulin Rouge to kolejne przykłady produktów Histoires de Parfums. Inna edycja – Opera – oddana jest pięciu wielkim operom i w tym przypadku marka pozwoliła sobie na wersję perfum zamkniętych zarówno w klasycznych, prostych flakonach przypominających tomy książek, jak i w ozdobnych butelkach nazywanych „music box”.

Dla kogo?

Perfumy Geralda to zapachy mocne, orientalne i luksusowe. Jeśli dawno zmęczyły Cię komercyjne produkty i brakuje Ci emocji w popularnych zapachach to powinieneś poznać perfumy Histoires de Parfums. Zapachy te dobrane są z ogromną uwagą, zawierają tradycyjne i szlachetne składniki, niekiedy wzbogacone o zaskakujący i unikalny ton. Flakony zawierają odważne i charyzmatyczne kompozycje, niekiedy romantyczne a nawet wręcz erotyczne. Gerald Ghislain stworzył kompozycje, które można śmiało określić mianem sztuki, mocno wybijające się na tle popularnych i szeroko dostępnych drogeryjnych zapachów. Jeśli chcesz się wyróżnić w tłumie oraz uwodzić otoczenie roztaczając wokół siebie aurę tajemniczości i luksusu zainteresuj się produktami tej marki. Warto sprawdzić wszystkie tomy z tej olfaktorycznej biblioteki – każdy zapach opowiada inną historię, a Ty na pewno zechcesz poznać każdą z nich.

Szczęśliwa piątka Coco, czyli o Chanel No 5 słów kilka

Co musisz wiedzieć o pracy audytora?