zamknij
Tłuste plamy na ubraniach – jak usunąć?

Tłuste plamy na ubraniach – jak usunąć?

0udostępnień
21 października 2021973Views

Tłuste plamy zdarzają się nam najczęściej i to całkowicie nieoczekiwanie. Aby plamy nie utrwaliły się, powinniśmy działać jak najszybciej. Jak poradzić sobie z tłustymi plamami i jak je usunąć? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Podstawowe informacje

Najważniejszą zasadą przy zabrudzeniach tłuszczem jest szybkie działanie. I dłużej tłuszcz znajduje się na naszych ubraniach, tym większe prawdopodobieństwo, że plama może wsiąknąć w materiał.

Kolejną zasadą jest kolejność działań. Na początku musimy ręcznie usunąć część tłuszczu z ubrań, a następnie przystąpić do prania odzieży. Do tego musimy użyć delikatnego proszku, który pozwoli nam pozbyć się niechcianych zabrudzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat zobacz nasz artykuł: https://mr-ziggi.pl/jak-usunac-tluste-plamy-z-ubran/.

Domowe sposoby na tłuste plamy

Jak już wspomnieliśmy – pierwszym etapem jest ręczne pozbycie się zabrudzenia. Im większą ilość zbierzemy, tym lepiej. Czego możemy użyć na początku? Zobacz nasze propozycje.

Płyn do naczyń

Każdy w domu posiada płyn do naczyń. Służy on do usuwania tłustych zabrudzeń z naszej codziennej ceramiki. Również nadaje się do usunięcia tłustych plam. Na zabrudzone ubranie nakładamy płyn do naczyń na 5 minut, a później gąbką nasączoną ciepłą wodą, przecieramy miejsce z plamą. Po tym zabiegu, wkładamy odzież do pralki i pierzemy z delikatnym środkiem piorącym.

Ocet

Jednym z uniwersalnych środków czystości jest ocet, który także znajduje się w każdym domu. W misce rozrabiamy ocet z wodą w stosunku 1:1. Namaczamy szmatkę i pocieramy tłustą plamę. Następnie włóż odzież do pralki i pierz w odpowiedniej dla niej temperaturze.

Proszek do pieczenia

Ubranie z tłustymi plamami włóż do miski z ciepłą wodą. Następnie na zabrudzone miejsce posyp proszkiem do pieczenia. Odczekaj 20 minut i przecieraj materiał. Potem włóż do pralki i wypierz.

Alkohol i sól

W misce mieszamy alkohol z solą w stosunku 4:1 i namaczamy szmatkę w roztworze. Następnie przecieramy tłustą plamę. Po pozbyciu się pierwszego zabrudzenia, nastawiam pralkę na program, który odpowiada naszej odzieży i pierzemy ją.

Najlepszy sposób na pozbycie się tłustych plam

Wszystkie domowe sposoby na usunięcie tłustych plam to pierwszy etap walki z tym zabrudzeniem. Nie jest on wystarczający. Dlatego drugi etap to pranie w pralce. O czym musimy pamiętać?

Trzeba sprawdzić oznaczenia sporządzone na metce producenta. Znajdziemy tam informacje na temat rodzaju i temperatury prania naszej odzieży. Mając taką wiedzę możemy ustawić dedykowany naszym ubraniom program prania.

Jaki proszek będzie odpowiedni do tłustych plam?

Jeśli wiemy jaki program prania możemy włączyć – warto się skupić na środku do prania. Dobrym wyborem jest proszek do prania MR.ZIGGI, który jest skutecznym środkiem piorącym. Jest on skoncentrowany, to znaczy, że nie ma potrzeby wsypywania dużej ilości, żeby usunął zabrudzenia. Dzięki tej formule proszek jest bardzo wydajny. Kolejnym atutem jest hipoalergiczność. Skutecznie usuwa wszelkie drobnoustroje i roztocza, które mogą wywołać reakcje alergiczną.

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań – podsumowanie

Wszystkie plamy na naszych ubraniach są niechciane. Szczególnie te tłuste, ponieważ trudniej jest się ich pozbyć. Aby jednak je usunąć musimy to zrobić na dwa etapy. Na początku musimy ręcznie usunąć tłuszcz z wierzchu materiału. Możemy to zrobić przy pomocy octu, alkoholu i soli, płynu do naczyń czy proszku do prania. Kolejnym koniecznym etapem jest pranie w pralce. Żaden domowy sposób nie zastąpi prania z proszkiem do prania. Dlatego bardzo ważne jest trzymanie się dwóch etapów, by nie zniszczyć ubrań – a co najważniejsze pozbyć się tłustych plam na ubraniach.

Jak dokonać wyboru koszulki sportowej?

W jakich wersjach można kupić koszulki Among Us?