zamknij
Ubiór po włosku – jak dobierać ubrania?

Ubiór po włosku – jak dobierać ubrania?

0udostępnień
1 lipca 20191391Views

W kraju, w którym mundury policyjne są projektowane przez Armaniego, nie dziwi fakt, że kobiety bardzo poważnie traktują ubiór. Dlatego jeśli planujemy wkrótce wyjazd do Włoch i nie chcemy być postrzegane jako turystki, musimy pamiętać o jednej ważnej rzeczy: celem włoskiego stylu nie jest wmieszanie się w tłum. Wręcz przeciwnie.

Włoskie kobiety są dumne z siebie i chętnie chwalą się swoimi najlepszymi cechami. Tak więc aby się nieco wtopić we włoskie społeczeństwo, trzeba się zastanowić, jak się od niego odróżnić. Być może brzmi to jak oksymoron, ale takie właśnie są realia tamtejszej mody. Od czego więc zacząć nabierać tego specjalnego włoskiego smaku? W dużym skrócie, oto kilka kluczowych składników.

Buty

Nic nie ma tak dużego wpływu na wygląd całego stroju jak buty. Możemy od razu zapomnieć o sportowym obuwiu a tenisówki schować do szafy. Najlepiej postawić na jakieś markowe buty. Kotyl to marka słynąca ze świetnych projektów i jest bez problemu dostępna w naszym kraju. Najgorętsze obecnie wzory powinny uwzględniać spiczaste palce i wysokie obcasy.

Buty Kotyl to jednak nie tylko tego rodzaju modele i w ofercie tej marki każda amatorka włoskiego obuwia powinna znaleźć coś dla siebie. Szpilki, kozaki, sandały i czółenka to tylko wierzchołek góry lodowej. Najważniejsze jest to, że wszystkie one cechują się włoskim wzornictwem i na ulicach Italii będą się wspaniale wtapiać w tło.

Dżinsy

Dżinsy już od kilku dekad są podstawą garderoby, ale nie oznacza to, że pozostają one niezmienne. Co jest obecnie modne na włoskich ulicach? Jeżeli chodzi o krój, to obecnie we Włoszech nosi się dżinsy ściśle przylegające do ciała, takie, które dobrze podkreślają figurę. Drugą bardzo istotną cechą modnych obecnie dżinsów jest ich wygląd – stylizowane są na stare i używane, często również pełne się  dziur oraz otarć. O ile większość tych „stylizacji” można wykonać w warunkach domowych za pomocą nożyczek czy tarki do sera, o tyle lepiej nie ryzykować zniszczenia spodni. Wbrew pozorom „uszkodzenia” w sklepowych dżinsach są skrupulatnie zaprojektowane. Te wykonane w domu mogą szybko wymknąć się spod kontroli i kompletnie zrujnować ulepszany przez nas element garderoby.

Kolczyk w nosie

Kryształek lub inny kolczyk w nosie jest w Italii równie modne co modele butów Kotyl. Ozdoby tego typu były uważane niegdyś za coś niezwykłego, dziś są jednak na dobre zadomowione w głównym nurcie. Naprawdę wiele włoskich kobiet nosi tego typu kolczyki – i to nie tylko młode.

Subtelność

Włoskie kobiety uwielbiają wyglądać seksownie i bardzo ważne jest, aby mężczyźni zauważali je na ulicy. Ale to nie oznacza jawnej nagości. Włoskie kobiety sugerują subtelniejszy rodzaj seksapilu, utrzymując ciało w dobrej formie i nosząc cienkie ubrania.

 

5 sytuacji, kiedy powinnaś iść do psychologa

Czym kierować się, wybierając szkołę policealną?