zamknij
5 skutecznych sposobów walki z cellulitem w domu

5 skutecznych sposobów walki z cellulitem w domu

0udostępnień
skuteczne sposoby walki z cellulitem

Cellulit jest defektem kosmetycznym, który występuje praktycznie u 90% kobiet. Charakterystyczne górki i dołki na udach czy brzuchu – którym cellulit zawdzięcza równie często używaną alternatywną nazwę pomarańczowej skórki – sprawiają, że nasze ciało wygląda znacznie mniej atrakcyjnie. Skóra dotknięta cellulitem jest obwisła, mało jędrna i brakuje jej młodzieńczej elastyczności i gładkości. Dlatego wiele z nas chciałoby się go jak najszybciej pozbyć. Niestety osiem godzin za biurkiem, brak ruchu, litry wypitej w pracy kawy i zjedzone batoniki nie pomagają. Sprawdź, co jeszcze należy zrobić, aby skutecznie pozbyć się cellulitu.

Mimo wielu starań, podejmowanych ze zdwojoną siłą w okresie wiosennym i letnim – cellulit często towarzyszy nam zawsze. Wynika to z faktu, że przyczyn powstawania cellulitu jest bardzo wiele i z reguły mimo szczerych chęci, nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich wszystkich, Na wiele z nich nie mamy wpływu lub bardzo trudno z nimi walczyć. Nawet jeśli uda nam się zlikwidować przetworzoną żywność czy używki w diecie, zwiększyć ilość ruchu, to i tak cellulit może w dalszym ciągu być widoczny, ponieważ na przykład często znajdujemy się w sytuacjach stresowych albo leczymy się hormonalnie.

Mimo że pokonanie cellulitu jest trudne – to jednak jest możliwe. I najważniejsza w walce z pomarańczową skórka jest systematyczność i kompleksowość. Chwilowe zrywy – dadzą tylko chwilowe rezultaty – o ile takie w ogóle będą.

Dlatego warto podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych w domu wprowadzać proste i skuteczne sposoby w walce z cellulitem. Dzięki nim nasza skóra będzie jędrna i napięta a cellulit znacznie mniej widoczny. A to nasze typy:

Naprzemienne prysznice połączone z masażem

O tym sposobie słyszała pewnie każda kobieta – jest najbardziej rozpowszechniony i skuteczny. Polega na tym, że podczas prysznica polewamy się ciepłą i zimną wodą na zmianę. Warto do zmian temperatury wody dodać jeszcze masaż szorstką gąbką albo peeling. Dzięki temu nasza skóra w krótkim czasie nabierze jędrności i elastyczności. Pozbędziemy się nagromadzonych w organizmie toksyn. A także poprawimy krążenie krwi oraz limfy.

Fot. Fotolia.com

Jeśli od prysznicu wolimy kąpiel w wannie, to równie skutecznym sposobem odnoszącym takie same efekty jest masowanie zamoczonego ciała w ciepłej wodzie kostkami lodu. Takie doznania wbrew pozorom są przyjemne – a nasza skóra zakocha się w tym sposobie i odwdzięczy młodzieńczym wyglądem.

Peeling kawowy

Wbrew pozorom kawa może pomóc nam w redukcji cellulitu. Wystarczy tylko zmienić sposób jej podawania 😉 Jeśli zamiast pić ją hektolitrami zaczniemy robić peelingi z jej fusów – efekt murowany. Oczywiście sposób trochę niewdzięczny, ponieważ po jego wykonaniu sprzątanie łazienki mamy zapewnione. Jednak efekty jakie zobaczymy po jego wykonaniu wynagrodzą nam tę niedogodność.

Koniec z fast-foodami, używkami i solą

Zarówno przetworzona żywność jak i nadmiar soli sprzyjają rozwojowi cellulitu. I naprawdę drobne zmiany w diecie pomogą nam szybciej i skuteczniej uporać się z cellulitem. Bardziej świadome podejmowanie decyzji odnośnie spożywanych produktów przyczyni się nie tylko do poprawy wyglądu naszej skóry, ale i lepszego samopoczucia, a może nawet dojścia do upragnionej wagi.

Grejpfrut w każdej postaci

Nie ważne czy go jemy czy robimy masaż ciała z jego użyciem. Ważne, żeby na stałe zagościł w naszym domu. Ten niesamowity owoc ma korzystny wpływ na działanie całego naszego organizmu. Wzmacnia kości, chroni przed miażdżycą, obniża poziom cholesterolu i glukozy, a także ma właściwości odchudzające. Dzięki temu potrafi też efektywnie walczyć z cellulitem. Wystarczy, że systematycznie będziemy robić masaż skóry właśnie tym owocem by zauważyć różnicę w jędrności i elastyczności oraz widoczne zmniejszenie pomarańczowej skórki.

Body wrapping

Jest to sposób znany i stosowany już od lat 70. XX w. w Stanach Zjednoczonych i Europie – u nas w dalszym ciągu mało rozpowszechniony. A szkoda – ponieważ efekty, które daje można porównać do efektów jakie udaje się uzyskać w salonach piękności. W dodatku prosty do wykonania także w warunkach domowych. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni kosmetyk do body wrappingu (z reguły jest on silnie rozgrzewający i zawierający w swoim składzie kofeinę, algi i olejki cynamonowy, goździkowy, pomarańczowy) folię do owinięcia ciała oraz zarezerwować sobie chwilę czasu.

Już po jednym zabiegu widać różnicę w wyglądzie skóry, a po całej serii – cellulit przestaje istnieć. Dodatkowo częstym efektem stosowania body wrappingu jest zmniejszenie obwodu ud czy brzucha. Dzięki swojej prostocie i efektom jakie daje w krótkim czasie – z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenniczek.

testy rekrutacyjne

Testy rekrutacyjne

pożyczka dla firm

Masz dość pracy na etat? Rozkręć swój biznes!