zamknij
Ampułki do włosów – gwarancja zdrowych, długich włosów

Ampułki do włosów – gwarancja zdrowych, długich włosów

0udostępnień
3 grudnia 2021741Views

Piękne długie włosy są atutem każdej kobiety. Na rynku istnieje wiele produktów, które działają upiększająco i odżywiająco na włosy. Jednym z takich produktów są ampułki, które zadbają o naszą skórę głowy i sprawią, że włosy będą rosły zdrowsze i mocniejsze. W swoim składzie zawierają dużo cennych składników, które pozytywnie wpłyną na kondycję włosów.

Pielęgnacja włosów – na czym polega?

Pielęgnacja włosów opiera się na dostarczaniu składników odżywczych bezpośrednio na nie lub na skórę głowy. Jeżeli chodzi o pielęgnacje włosów, ważnym aspektem jest stosowanie kosmetyków według równowagi PEH – „proteiny, emolienty, humektanty”.

Polega ona na przemyślanym dostarczaniu włosom tych składników w równej ilości. Proteiny, czyli białka, wypełniają mikrouszkodzenia we włosie i nadają objętości. Emolienty tworzą ochronną powłokę na włosach, wygładzając je oraz chronią przed czynnikami zewnętrznymi.

Odpowiadają także za to, aby jak najdłużej utrzymać składniki odżywcze wewnątrz włosa. Za nawilżenie włosów odpowiedzialne są humektanty.

Pielęgnacja skóry głowy polega na wprowadzaniu składników odżywczych w skórę głowy. Najczęściej są one w formie ampułek, wcierek lub serum. Zawierają one ekstrakty roślinne, substancje aktywne oraz oleje, które mają pozytywny wpływ na włosy. Dzięki stosowaniu tego rodzaju produktów, dbamy o to, żeby włosy od nasady rosły zdrowe.

Ampułki do włosów – zadbajmy o skórę głowy

Ampułki do włosów to produkt przeznaczony wyłącznie do aplikowania na skórę głowy. Aplikowanie ich na włosy może okazać się zbędne, ponieważ substancje zawarte w ampułkach działają pozytywnie tylko na skórze – nakładane na cebulki włosowe.

Przy odpowiednim zaaplikowaniu skóra głowy pobiera wszystkie drogocenne składniki zawarte w produkcie i jest w stanie wyprodukować o wiele zdrowsze i mocniejsze pasma włosów. Dzięki temu, po pewnym czasie stosowania możemy pochwalić się pięknymi oraz grubymi włosami.

Jak aplikować produkt w formie ampułki?

Ampułki do włosów możemy aplikować nakładając produkt na rękę, a następnie wmasowując opuszkami palców w skórę głowy. Taka metoda jest najszybsza i najwygodniejsza. Jeżeli produktu jest dużo, możemy ułatwić sobie zadanie przelewając go do buteleczki, która wytworzy mgiełkę.

Ampułki do włosów należy nakładać na suchą, czysta skórę głowy – tak, aby jak najwięcej produktu miało szansę wchłonąć się w skórę głowy. Możemy także wykonać delikatny masaż przy pomocy rąk lub specjalnych masażerów, który pobudzi cebulki włosowe do wchłaniania substancji odżywczych i wzrostu.

Substancje używane w ampułkach do włosów

Najczęściej stosowane substancje w produktach do włosów to przede wszystkim: witamina A i E, które działa pozytywnie na skórę i włosy. Nawilżają i natłuszczają, powodują wzrost i zagęszczenie włosów.

Witamina B – nazywana biotyną – posiada działanie pobudzające wzrost i minimalizujące wypadanie. Wiele osób spożywa ją na porost w formie tabletek. W ampułkach do włosów znajdziemy także wiele różnych ekstraktów roślinnych takich jak: wyciąg z aloesu, czarnej rzepy, dziurawca, skrzypu, brzozy oraz chinowca.

Wszystkie te ekstrakty mają wiele składników odżywczych które wpływają na zdrową kondycję włosa. Wiele produktów posiada w składzie substancje aktywne, takie jak np.  aminexil – który skutecznie przeciwdziała wypadaniu i stymuluje produkcje nowych włosów. Nie można zapomnieć o olejkach, mających dobroczynne działanie na skórę.

Efekty stosowania ampułek do włosów

Efekty działania ampułek na włosy są spektakularne. Jest to:

  • dotlenienie i odżywienie cebulek włosowych
  • przyśpieszony wzrost zdrowych włosów
  • minimalizowanie wypadania włosów
  • zagęszczenie włosów
  • mocniejsze, grubsze pasma
  • opóźnienie siwienia i procesu starzenia

Cena produktu

Cena ampułek do włosów poszczególnych firm są bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od pojemności produktu, zawartości oraz jakości zawartych w nim składników. Ceny wahają się od zaledwie 5 zł do ponad 300 zł. Ważne, aby zapoznać się ze składem ampułek i według tego wybrać, który produkt będzie najlepszy do Twoich włosów.

Źródło: trena.pl

Kapcie damskie Inblu, czyli jak poczuć się wygodnie we własnym mieszkaniu

Podpisujesz umowy? Dowiedz się, dlaczego wkrótce będziesz to robić online