zamknij
Cudowne właściwości podkładu wygładzającego

Cudowne właściwości podkładu wygładzającego

0udostępnień

Cera dojrzała wymaga szczególnej troski i pielęgnacji. Z wiekiem bowiem traci ona jędrność i elastyczność na skutek degradacji włókien kolagenu i elastyny – dwóch białek odpowiadających za młody wygląd naszej skóry. Zmniejsza się także aktywność fibroblastów, odpowiedzialnych za ich wytwarzanie. Efekt? Znaczne osłabienie tkanki, a co za tym idzie pojawienie się bruzd i zmarszczek, a także opadanie owalu naszej twarzy. Aby opóźnić ten proces, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Jednak, prędzej czy później, w końcu i tak dostrzeżemy pewne oznaki starzenia się skóry. Wtedy warto wspomóc się też odpowiednim makijażem – dzięki właściwemu doborowi kosmetyków nasza twarz wyraźnie odmłodnieje, a cera stanie się gładsza i bardziej promienna. Kluczowy w tym przypadku jest więc wybór podkładu. a który odpowie lepiej na potrzeby skóry dojrzałej niż podkład wygładzający? Sprawdź, czym powinien charakteryzować się taki kosmetyk.

Podkład liftingujący do cery dojrzałej – który wybrać?

Jak sama nazwa wskazuje, podkład liftingujący powinien delikatnie napinać skórę, dzięki czemu uzyskamy efekt wygładzania zmarszczek. Aby go spotęgować warto wybrać kosmetyk, który dodatkowo:

  • rozświetli twarz – dzięki temu będzie się ona zdawać jeszcze gładsza, a zagłębienia w skórze – płytsze. Rozświetlenie cery doda jej też świeżego, młodzieńczego blasku,
  • będzie miał doskonałą przyczepność do skóry – można spotkać np. preparaty z dodatkiem sylikonów, które zadziałają podobnie do bazy wygładzającej i utrwalającej makijaż – dzięki temu kosmetyk nie zbierze się w załamaniach skóry w nieestetyczne linie i nie podkreśli dodatkowo jej nierówności,
  • wzmocni i nawilży skórę – dobry podkład to taki, który ma również właściwości pielęgnacyjne. Możesz wybrać np. produkt z adenozyną, która ma silne działanie odżywcze i przeciwzmarszczkowe
  • nie stworzy efektu maski – zbyt ciężki podkład nie będzie się dobrze prezentował na dojrzałej cerze. Ten odpowiedni powinien pokrywać twarz delikatną, naturalną warstwą, co sprawi, że makijaż będzie wyglądał lekko i świeżo.

Podkład wygładzający – jak go używać?

Aby uzyskać efekt gładkiej cery, nie wystarczy kupić odpowiedni kosmetyk. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak go używać i z czym warto go połączyć. Podkłady liftingujące zwykle występują w formie emulsji – najlepiej zatem rozprowadzać je palcami lub pędzlem. Gąbeczki kosmetyczne mogłyby nakładać na naszą twarz nieco za dużo produktu. Używanie pędzla do podkładu wymaga co prawda pewnej wprawy, jednak jest to najbardziej precyzyjna metoda. Nakładanie go dłonią też nie jest złym pomysłem – dzięki ciepłu wydzielanemu przez nasze ciało kosmetyk będzie łatwiej się rozprowadzać. Podkład należy zawsze delikatnie wklepać w skórę – wsmarowany może pozostawić na naszej twarzy smugi i plamy.

Aby wspomóc działanie podkładu wygładzającego możemy też użyć odpowiednio dobranej bazy liftingującej. Poprawi ona przyczepność kosmetyku i dodatkowo napnie skórę twarzy. W ciągu dnia warto też odświeżać twarz wodą termalną – odpowiednie nawilżenie to podstawa! Jeżeli używasz też pudru do utrwalania makijażu, wybierz raczej ten o właściwościach rozświetlających niż matujących – wzmocnisz w ten sposób efekt wygładzania twarzy. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością nakładanych preparatów – rezultat może być odwrotny od zamierzonego!

Gdzie ubiera się stylowa kobieta?

Legginsów czas! Oto najmodniejsze modele roku 2017