zamknij
Czym jest lakier hybrydowy i jak go używać?

Czym jest lakier hybrydowy i jak go używać?

0udostępnień
2 listopada 20202428Views

Hybrydowe lakiery do paznokci szturmem podbiły branżę beauty, oferując trwały manicure w dobrej cenie, który bez trudu można wykonać w domu. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałaś z tego rozwiązania, pora szybko to zmienić! Z tego tekstu dowiesz się, co to jest lakier hybrydowy, jak należy go nakładać i jakie produkty wybierać, aby nie przepłacać i cieszyć się perfekcyjnym manicure’em jak najdłużej.

Lakier hybrydowy UV różni się nieco od tego tradycyjnego. Warto wiedzieć, czym różnią się poszczególne produkty, aby już na początku swojej przygody z hybrydami uniknąć podstawowych błędów.

Co to jest lakier hybrydowy?

Tym, co wyróżnia hybrydowe lakiery, jest przede wszystkim ich wyjątkowa trwałość. Dobrze wykonane hybrydy przetrwają nawet 3 tygodnie noszenia! Jeśli został dobrze nałożony, to w tym czasie nie powinny pojawić się żadne odpryski czy uszkodzenia, na które często skarży się wiele kobiet, które źle dobrały produkty.

Lakier hybrydowy do paznokci wyróżnia się również techniką utwardzania. Aby jego płynna konsystencja zmieniła się w stałą, musimy skorzystać ze specjalnej lampy. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym utwardzaczem lakierów hybrydowych było światło UV.

Obecnie coraz większą popularność zdobywają jednak lampy LED, które łączą w sobie dużą moc i kompaktowe wymiary. Zastosowanie odpowiedniego czasu utwardzania będzie kluczowe dla trwałości naszego manicure’u. Właśnie dlatego zawsze należy czytać etykiety i sprawdzać, jak długo należy naświetlać hybrydowe lakiery za pomocą lampy LED lub UV!

Jak nakładać lakier hybrydowy do paznokci?

Wiedząc już, co to jest lakier hybrydowy, warto zapoznać się ze sposobem jego aplikacji. Wspominana lampa LED lub UV przyda nam się na kolejnych etapach zdobienia paznokci. Wcześniej należy je jednak odpowiednio przygotować.

Cały proces malowania paznokci lakierem hybrydowym rozpoczynamy od nadania płytce paznokcia odpowiedniego kształtu i usunięcia nachodzących na nią skórek. Najlepiej sprawdzi się do tego bloczek polerski oferujący kilka różnych stopni gradacji. Warto podejść do tej czynności bardzo dokładnie, wręcz skrupulatnie, bo może to zaważyć na trwałości hybryd oraz ich prezencji.

Przygotowane paznokcie należy również odtłuścić. Posłuży do tego tzw. cleaner. Później, w zależności od stosowanych środków, nakładamy bazę, kolejne warstwy hybrydowego lakieru oraz top. Każdy z zastosowanych preparatów utwardzamy za pomocą światła. Mimo tego, że technologia znacząco ograniczyła czas niezbędny do nałożenia hybrydy, to część kosmetyczek wciąż woli poświęcić tej części zabiegu trochę więcej czasu, co podobno może zapewnić większą żywotność hybrydy. Zdania są jednak podzielone i najwięcej zależy od właściwości lakieru, na jaki się zdecydujemy.

Dobra cena lakieru hybrydowego

Reklamy, na które często trafiamy, w popularnych serwisach społecznościowych sugerują, że lakier hybrydowy może kosztować zaledwie 3 złote. To możliwe, ale taki zakup może skończyć się dużym rozczarowaniem lub co gorsza, reakcją alergiczną, która sprawi, że nasze dłonie i paznokcie będą wyglądać gorzej niż przed zabiegiem.

Tanie hybrydowe lakiery często pochodzą z krajów, w których sprzedaż nie jest regulowana wymogami i certyfikatami bezpieczeństwa. Szukając produktów w dobrej cenie, zawsze sprawdzaj ich skład. Zwłaszcza teraz, w czasach, gdy wiele osób ma uczulenia na różne składniki, odgrywa to tak duże znaczenie.

Dobry lakier hybrydowy UV spełnia europejskie normy i nie zawiera takich składników jak formaldehyd, toluen i ftalan dibutylu (DBP). Nie oznacza to jednak, że cena lakieru hybrydowego renomowanej firmy musi zaczynać się dopiero od 40 złotych. W sklepach można znaleźć wysokiej jakości produkty, uznane przez profesjonalistów z branży beauty, które z całą pewnością nie zrujnują naszego domowego budżetu. Zaledwie 17,99 złotych, to regularna cena buteleczki lakieru hybrydowego od Cosmetic Zone. Taki produkt to gwarancja najwyższej jakości w przystępnej cenie!

Kosmetyki na blizny potrądzikowe – na ratunek zniszczonej cerze

Marko Geber / GettyImages

Przebranżowienie w czasie pandemii – gdzie zarobisz najwięcej „na start”?