zamknij
Gadżety, które pozwolą pozbyć się zimowej chandry

Gadżety, które pozwolą pozbyć się zimowej chandry

0udostępnień
30 stycznia 20181572Views

Zimowa chandra dotyka każdego Polaka. Niskie temperatury, nieprzyjemna aura i krótkie dni sprawiają, że większość najchętniej spędziłaby ten czas we własnym mieszkaniu w ciepłym łóżku. Warto więc w porę zadbać o własne samopoczucie, wykorzystując do tego m.in. niektóre gadżety.

Skakanka z licznikiem

Ostatnio czujesz się bardzo ociężały? A może narzekasz na brak energii? Przyczyną najczęściej jest niski poziom serotoniny. U osób, które cierpią na jego niedobór, występuje zauważalny spadek nastroju, a także przewlekły stres, brak apetytu, nerwowość, senność oraz skłonność do lęków i depresji. Jednym z najlepszych sposób na uregulowanie jej poziomu jest aktywność fizyczna, najlepiej ok. 30-40 minut dziennie. Można zapisać się np. na fitness, ale zdecydowanie tańszym sposobem jest ćwiczenie w domu, np. z pomocą skakanki z licznikiem. Ich ceny zaczynają się już od ok. 8 zł. Zdecydowanie wygodniejsze są jedna te nieco droższe, z ułatwiającymi utrzymanie przyrządu plastikowymi rączkami. Dlaczego skakanka? Przede wszystkim dlatego, że już kilka sesji pozwala poprawić kondycję i wytrzymałość, a do tego skakanie redukuje tkankę tłuszczową.

Blender do koktajli

Czekolada i inne słodkości to kiepski sposób na chandrę – dodatkowy cukier to większa ospałość. Zdecydowanie zdrowszym, a jednocześnie pysznym przysmakiem na zimę będzie warzywno-owocowe smoothie z produktów bogatych we wpływające na funkcjonowanie układu nerwowego witaminy z grupy B, witaminy D i E oraz kwasy omega-3. Jednak aby je przygotować potrzebny będzie blender do koktajli (można je znaleźć w dobrych sklepach z małym AGD, np. https://zasmakujradosci.pl/blendery). Dlaczego akurat blender do koktajli? Wyposażone są one w specjalny pojemnik, który sprawdza się nie tylko przy miksowaniu, ale może również pełnić funkcje bidonu.

But elektryczny

W wyjątkowo mroźne dni warto mieć pod ręką też gadżet ogrzewający. Zmarzluchy z pewnością docenią but elektryczny, który świetnie rozgrzewa stopy. Dodatek nie tylko rozgrzewa: terapia ciepłem ma również działanie odprężające i relaksujące. Buty elektryczne wyposażone są w specjalny system bezpieczeństwa (nie przegrzewają się, bo posiadają opcję automatycznego wyłączenia po określonym czasie). Zalecane są przede wszystkim cierpiącym na bóle kostne oraz reumatyzm. Oprócz butów elektrycznych w sklepach można znaleźć także koce elektryczne.

Jak mówić, żeby cię słuchano? Poznaj 5 prostych zasad

Jak podnieść efektywność pracy za pomocą muzyki i dźwięków?