zamknij
Jak dbać o makijaż permanentny brwi?

Jak dbać o makijaż permanentny brwi?

0udostępnień
9 października 20186182Views

Odpowiednie przygotowanie do makijażu i prawidłowa pielęgnacja skóry brwi po zabiegu, to klucz do uzyskania pożądanych i długotrwałych efektów makijażu permanentnego. Makijaż permanentny może zachwycać przez długi czas, jednak nawet najlepsza linergistka nie pomoże, jeśli sama nie będziesz przestrzegać ścisłych zaleceń, rekomendowanych przez specjalistów. Nie chcesz popsuć efektu końcowego? Sprawdź, jak możesz pomóc swoim brwiom zachwycać, stosując się do kilku prostych zasad.

Pielęgnacja przed zabiegiem

Na idealny wygląd makijażu permanentnego ma wpływ nie tylko to jak będziesz dbać o swój makijaż po zabiegu, ale także to jak się do niego przygotujesz. Twój stan zdrowia, a dokładniej stan Twojej skóry ma tu ogromne znaczenie. Warto więc zwrócić na to szczególną uwagę.

Musisz pamiętać, że na 7 dni przed zabiegiem nie wolno Ci się opalać. Dlaczego? Powodów jest wiele, m.in. opalenizna może zacząć się złuszczać, co może znacznie wpłynąć na efekt zabiegu. Mocna opalenizna nie pomaga też w dobraniu odpowiedniego koloru barwnika. W tym czasie nie wolno Ci poddawać się też zabiegom regulacji brwi. Skóra podrażniona po zabiegu nie jest dobrym podłożem do wykonania makijażu permanentnego. Podobnie w drugą stronę, na 2 miesiące przed zabiegiem nie wolno Ci stosować odżywek na porost brwi. Przeciwwskazaniem jest także przyjmowanie leków takich jak aspiryna czy etopiryna, które rozrzedzają krew, czy niesterydowych leków zapalnych.

Ogólnie rzecz ujmując, podczas zabiegu musisz być w 100% zdrowa.

Pielęgnacja po zabiegu

Pamiętaj, że w pierwszych dniach po zabiegu makijaż permanentny może się wydawać nienaturalnie przerysowany, za bardzo intensywny. To normalne. Nie sugerujmy się tym, co zobaczymy po wyjściu z gabinetu. Nawet 70% barwy może zejść w trakcie kilku pierwszych dni po zabiegu. Nie poprawiaj makijażu na własną rękę, np. przez nakładanie na swoje brwi zwykłego makijażu, by przysłonić efekt zabiegu. Pamiętaj, że podrażniona skóra może wejść w reakcję z Twoimi kosmetykami i doprowadzić do stanu zapalnego.

Przez kilka pierwszych dni na Twoich brwiach mogą pojawiać się małe strupki. To także normalne. Nie zdrapuj ich, powinny zagoić się w ciągu około 7 dni, a zrywanie ich na siłę może spowodować powstanie blizn. Na całkowitą regenerację Twoje brwi potrzebują 28 dni. Dlatego też korektę makijażu wykonuje się właśnie po około 4-6 tygodniach od pierwszego zabiegu. W tym okresie możesz pomóc swoim brwiom szybciej dojść do siebie. Właściwa pielęgnacja brwi wpływa na zadowalający efekt końcowy, natomiast jej brak może doprowadzić do wysuszenia się naskórka i strupków, a w efekcie do pozbycia się pigmentu z naskórka.

Skóra Twoich brwi musi być czysta, miękka i nawilżona – wtedy dobrze się goi. Jak o to zadbać?

Przede wszystkim liczy się odpowiednia higiena. Nie powinno się dotykać brwi brudnymi dłońmi. Unikaj wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, myj brwi odpowiednimi preparatami. Z pomocą przychodzi tu dobre stare szare mydło, czy hipoalergiczny Biały Jeleń. Odradzamy stosowanie preparatów agresywnych, drażniących, ścierających i złuszczających w postaci serum, kremów, masek, żeli do mycia, czy toników, zawierających kwasy, czy retinol. Po przemyciu rany możesz natomiast stosować krem na gojenie skóry z witaminą E, np. maść Alantan.

Tak samo jak przed zabiegiem, również po nim, nie możesz się opalać. Słońce, solarium, samoopalacze to wrogowie Twoich permanentnych brwi. Opalanie może doprowadzić do odbarwienia pigmentu, który może zmienić kolor. Odstaw opalanie na minimum miesiąc, a na co dzień stosuj filtry SPF 50+. Chroń swoje brwi przed słońcem nosząc okulary słoneczne, które je przysłonią.

Jeśli w krótkim czasie po zabiegu zaplanowałaś wizytę w SPA, to lepiej ją odwołaj. Unikaj basenu, gorących kąpieli oraz sauny. Namaczanie brwi źle wpływa na strupki, które mogą namoknąć, a przez co Twoje brwi będą gorzej się goić. Na koniec zaleca się też oszczędny tryb życia i unikanie intensywnych treningów przynajmniej przez 7 dni po zabiegu.

Długotrwała pielęgnacja

Decydując się na makijaż permanentny chcesz zapewne by Twoje brwi zachwycały jak najdłużej. Po zabiegu unikaj zatem peelingów chemicznych oraz mikrodermabrazjii. Złuszczają one bowiem naskórek powodując blaknięcie koloru.

Długofalowy efekt makijażu permanentnego jest możliwy tylko dzięki sukcesywnemu dopigmentowaniu brwi w celu utrzymania świeżości i trwałości makijażu. Zabieg taki najlepiej wykonać raz na 12/18 miesięcy, w zależności od szybkości schodzenia koloru.

Wymienione powyżej kwestie, to najistotniejsze zalecenia, do których powinnaś zastosować się bezwzględnie planując permanentne brwi. Na koniec pamiętaj, że na wygląd makijażu permanentnego brwi może wpłynąć cały szereg indywidualnych czynników funkcjonowania Twojego organizmu. Warto więc być w stałym kontakcie z linergistką, która pomoże Twoim brwiom utrzymać swój blask jak najdłużej.

Autor: https://www.permanentny.com

 

Kursy sposobem na pokonanie barier językowych

ćwiczenia nóg

Ćwiczenie nóg