zamknij
Jak dobrać kolor szminki?

Jak dobrać kolor szminki?

0udostępnień
makijaż ust

Wybierasz się do pracy lub na kolację biznesową i zastanawiasz się, jaką szminką powinnaś pomalować usta, aby dopełniały makijaż całej twarzy? Nie jesteś sama. Wiele kobiet ma z tym problem. Postaramy ci w tym pomóc, wskazując jaka szminka pasuje do twojej urody i czy jest ona modna w sezonie wiosna lato 2014.

Dobór koloru szminki, który będzie pasował do typu urody a do tego będzie modny, nie jest łatwy. Często te dwa warunki wykluczają się. Jeśli więc stoimy przed takim dylematem, należy pamiętać, że trendy są tylko wskazówkami, którymi możemy się kierować, ale przede wszystkim musimy podkreślać własną urodę i do niej dobierać kolor pomadki.

Szminka transparentna czy kryjąca?

Fot. Fotolia.com

Przy wyborze szminki nie bierzemy pod uwagę jedynie jej koloru. Ważne są również elementy takie jak: formuła pomadki (szminki transparentne i kryjące) oraz jej połysk (szminki satynowe, kremowe, błyszczące i matowe). Pani wiosna (czyli o delikatnym typie urody) lepiej będzie wyglądała w półprzejrzystych konsystencjach, a pani, której typ urody charakteryzuje się mocniejszymi kontrastami – w pomadkach kryjących.

Szminka a karnacja

Przy doborze koloru szminki niezwykle istotna jest karnacja skóry, ponieważ to ona tworzy bezpośredni kontekst kolorystyczny dla odbicia barwy szminki.

I tak, blondynki o karnacji zimnej (różowa skóra, nawet lekko błękitna) powinna malować usta szminkami w kolorze pudrowego różu i czerwieni złamanej pomarańczem, a o ciepłej karnacji (skóra beżowa, oliwkowa, złotawa lub bladożółta) – moreli, brzoskwini, łososia i karmela.

Brunetki mogą malować usta szminką w kolorze czerwonego wina, fuksji i różu pink.

Natomiast panie o rudym kolorze włosów powinny wybrać szminki o barwie różu indyjskiego, pomarańczy wpadającej w koral, nude z nutą różu.

Kolory szminek modne w sezonie wiosna lato 2014

W tym sezonie stawiamy na usta nude w macie i wilgotnym połysku. Modne będą również szminki w soczystych cukierkowych kolorach, dające efekt zwilżonych ust. Jeśli używamy szminek w kolorach: pomarańczowy, czerwony i oranż, to powinny być one matowe.

W sezonie wiosna lato 2014 zapominamy o pomadkach z perłowym połyskiem i konturówkach.

wybór zawodu

Dziesięć mitów na temat wyboru zawodu

wybuch gniewu

Jak opanować wybuchy gniewu?