zamknij
Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

0udostępnień
cera trądzikowa

Eksperci już dawno przestali określać trądzik mianem przypadłości nastolatków, gdyż coraz więcej osób dorosłych zmaga się już z tą chorobą. Jak skutecznie pielęgnować cerę trądzikową?

Najwięcej problemów z trądzikiem mają osoby będące w wieku dojrzewania. U nich trądzik jest wynikiem przede wszystkim zmian hormonalnych. Ich wynikiem mogą być zaskórniki lub np. zmiany ropne zlokalizowane na twarzy czy plecach. Jednak niektórzy eksperci mówią, że trądzik stał się już chorobą cywilizacyjną.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że na jego różne odmiany cierpi coraz więcej osób dorosłych. U nich jednak wszelkie zmiany mogą być wynikiem niehigienicznego trybu życia, objawiającego się np. pracą w stresie. Dodatkowo zmiany trądzikowe mogą być u nich intensyfikowane przez nieodpowiednią dietę.

Codzienna pielęgnacja to podstawa

Fotolia_70936491_Subscription_XXL-2048x1229
Fot. Fotolia.com

Skóra trądzikowa jest wymagająca i warto, by preparaty do jej pielęgnacji były zakupione w aptece. Wtedy jest mniejsza szansa, że będą one zawierać składniki zapachowe, niezbyt dobrze oddziałujące na skórę z trądzikiem. Kosmetyki stosowane w walce z trądzikiem, powinny przede wszystkim wpływać korzystnie na pracę gruczołów łojowych.

Nie powinno się stosować kosmetyków zbyt tłustych oraz takich, które skórę przesuszają Szczególnie trzeba uważać na produkty zawierające substancje na bazie alkoholu. Jeśli nie jesteś pewna, jaki preparat do cery trądzikowej wybrać, warto poprosić o pomoc pracownika apteki.

Osoby zmagające się z trądzikiem mogą się oczywiście malować. Warto jednak wybrać podkład, który będzie wyrównywał koloryt skóry, a jednocześnie nie będzie zatykał porów. Wiele firm kosmetycznych ma w swojej ofercie produkty przeznaczone właśnie do pielęgnacji skóry z defektami tego typu. Do zakrywania pojedynczych wyprysków można użyć preparatów punktowych.

Pamiętaj o pielęgnacji profesjonalnej

Cera trądzikowa oprócz codziennej pielęgnacji, wymaga również zabiegów profesjonalnych, wykonywanych przez wykwalifikowaną kosmetyczkę. Przykładowo może to być seria zabiegów z wykorzystaniem kwasu lub mikrodermabrazja.

Jeśli codzienna pielęgnacja i wizyty w salonie kosmetycznym nie przyniosą zamierzonych rezultatów, warto udać się do dermatologa. On może m.in. przepisać antybiotyki w formie maści, które mogą być nakładane na chorobowo zmienioną skórę. Lekarz może również zdecydować o wzmocnieniu terapii poprzez zastosowanie leków doustnych. Przy okazji, warto pamiętać, że trądzik nie zniknie z dnia na dzień. Proces leczenia tej przypadłości może trwać często wiele miesięcy.

konkurs internetowy

Wyniki konkursu Idealna pielęgnacja

mięśnie Kegla

Fitness intymny – mięśnie Kegla to nasza broń kobieca