zamknij
Jak wybrać idealną farbę do włosów? Oto kilka wskazówek

Jak wybrać idealną farbę do włosów? Oto kilka wskazówek

0udostępnień
25 maja 20182040Views

Idealna farba do włosów powinna posiadać kilka ważny cech. Poza skuteczną koloryzacją, dzięki którym Twoja fryzura uzyska satysfakcjonujący odcień, musi być także jak najbezpieczniejsza dla włosów. Jak znaleźć złoty środek? Poznaj nasze wskazówki i wybierz farbę koloryzującą dopasowaną do własnych potrzeb!

Jak trwały efekt chcesz osiągnąć?

Każda koloryzacja to wyzwanie dla Twoich włosów — dlatego najpierw dokładnie się zastanów, jak trwała zmiana koloru Cię interesuje. Jeśli chcesz wyczarować szaloną fryzurę na jeden wieczór, nie warto decydować się na trwałe, bardziej niszczące włosy rozwiązania. W takim przypadku lepiej będzie sięgnąć po farby nietrwałe. Najkrócej działają delikatne kremy, spraye czy pianki koloryzujące, za pomocą których stworzysz fryzurę „na raz”. Na kilka dni zmienisz barwę włosów za pomocą również subtelnych szamponów koloryzujących. Na rynku znajdziesz także kremy koloryzujące pozwalające na utrzymanie nowego odcienia nawet do miesiąca. Nietrwałe farby są delikatniejsze dla włosów, sprawdzą się też przy chęci odświeżenia koloru. Nie umożliwiają jednak bardzo radykalnej zmiany barwy włosów, a tym bardziej ich rozjaśnienia.

Trwałe farby wnikają w strukturę włosa i zmieniają kolor na dłużej. Dzięki nim możesz dokonać bardziej radykalnej zmiany, a siwe włosy zostaną pokryte precyzyjnie. To rozwiązanie dla osób pewnych nowego koloru, planujących pozostawienie go na głowie przez dłuższy czas.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie włosów

O ile farby nietrwałe są mało inwazyjne, o tyle trwałe farbowanie zawsze będzie osłabiać Twoje włosy. Możesz jednak zniwelować negatywne efekty koloryzacji, sięgając po profesjonalne farby bazujące na bezpiecznych składnikach jak np. farba Prodigy od L’Oreal. Wybierając markowe kosmetyki do koloryzacji, możesz mieć pewność, że zapewnią nie tylko trwałość, idealne pokrycie i naturalny wygląd, ale również będą bezpieczne dla włosów.

Wybierając farby do włosów, unikaj produktów bazujących na amoniaku. Jego zadaniem jest otwarcie zewnętrznej łuski włosa, przez co pigment może wniknąć do wewnątrz. Jednocześnie wysusza jednak włosy i pozbawia je częściowo ich naturalnego barwnika. Dużo lepszym wyborem będą farby bazujące na równie skutecznych, ale bezpieczniejszych substancjach np. mikro-olejkach. Zawartość substancji pielęgnacyjnych sprawi dodatkowo, że włosy będą także miękkie, lśniące i gładkie.

Jaką farbę wybrać do rozjaśniania włosów?

Rozjaśnianie włosów jest szczególnie problematyczne, zwłaszcza w przypadku osób mających aktualnie ciemne włosy. Wymagać będzie od Ciebie sporej dawki cierpliwości, ponieważ jest to proces zachodzący stopniowo — zazwyczaj konieczne będzie kilkukrotne rozjaśnianie, aż do osiągnięcia wymarzonego tonu.

W najlepszej sytuacji są osoby mające naturalnie dość jasne włosy. Wystarczające może się okazać użycie dobrej jakości rozjaśniacza lub specjalnej farby rozjaśniającej, która od razu po rozjaśnieniu nada włosom pożądany odcień. Przy ciemnych włosach konieczne będzie stopniowe uzyskiwanie jaśniejszych tonów.

Jeżeli masz już włosy pofarbowane na ciemny kolor, najpierw czekać Cię będzie dekoloryzacja, czyli usunięcie sztucznego pigmentu. Dopiero potem można podjąć próby uzyskania docelowego jasnego odcienia.

pisanie cv

Jak napisać cv?

Must-have miłośniczki różu od Versace